POLECAMY

Czy dorosły może się nauczyć pływać?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-03-07 15:26
Czy któraś z Was uczyła się pływać w dorosłym wieku? Boję się trochę ośmieszenia w szkole pływania :)
eenax
napisał/a: eenax 2014-03-10 09:05
Ja nie nauczyłam się pływać ani jako dziecko ani jako dorosła. Nadal pływać nie umiem. Wiele osób próbowało mnie nauczyć ale chyba jestem odporna. (tzn. umiem się utrzymać na wodzie i umiem się po tej wodzie przemieszczać ale na pływanie to, to nie wygląda.

Co do nauki. Jak najbardziej można zacząć w każdym wieku. To czy sie nauczy pływać czy nie to sa już predyspozycje indywidualne.

I nie wiem czego ty sie boisz.
Ośmieszenia bym się nie obawiała. Wiele osób uczy sie rożnych rzeczy w rożnym wieku. A jak ktoś sie śmieje z tego ze ktoś się uczy i coś z sobą robi - to jest tylko pożałowania godny!

Powodzenia :)
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-03-10 11:04
Ja na szczęście umiem pływać od dziecka, ale moja ciocia nauczyła się w wieku 45 lat :) Nie martw się, że twoje przyjście do szkółki pływania będzie śmieszne. Wstydzić powinni się ci, którzy siedzą do góry brzuchem przed telewizorem i nic nie robią ze swoim życiem. Osoby aktywne i te, które bez względu na wiek chcą się czegoś nauczyć zawsze będą na wygranej pozycji!
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2014-03-10 15:41
Ja nauczyłam się pływać w wieku 20 lat, więc jest to jak najbardziej możliwe :)
Oczywiście, bardzo się bałam i przełamanie się zajęło mi dłużej niż dziecku, ale w końcu się udało. Znajdź dobrego instruktora i do dzieła :)
nkosznik
napisał/a: nkosznik 2014-03-10 16:41
Znam wiele osób, które w dorosłym wieku nie potrafią pływać. Absolutnie nie powinnaś wstydzić się zapisania do szkółki pływackiej. Większy wstyd to banie się wody i np. unikanie takich rozrywek towarzystkich, jak wyprawy na spływ kajakowy, czy żagle... A znam nawet facetów po 30-tce, którzy mają takie lęki. :D Przełamywanie własnych barier zawsze jest fantastyczne. A do nauki pływania podchodź z humorem! Nawet jeśłi będziesz najstarsza w szkółce pływackiej... Poza tym, takie zajęcia z pewnością dzielą się na grupy wiekowe.