Czego można się spodziewać w listopadzie 2011? - prognoza Feng Shui

napisał/a: ~gość 2011-11-08 10:48
Czego możemy spodziewać się w listopadzie 2011?

Listopad według słonecznego kalendarza chińskiego rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 19:35 (czasu polskiego) i potrwa do 7 grudnia do godziny 12:30. Zapowiada się nieco spokojniejszy miesiąc, ponieważ konflikt Metalu z Drzewem zostaje złagodzony żywiołem Wody. Jednak pojawią się na wokandzie sprawy związane z kobietami i ich życiem, być może będzie jakiś protest. Może też być więcej wypadków z udziałem dzieci, może nawet coś się stanie z jakimś budynkiem szkolnym. Ale za to można się spodziewać dobrych wieści na temat odkryć w chirurgii zwłaszcza tej związanej z urazami. Uważajmy generalnie na urazy rąk, bo to też mieści się w zapowiedzi na ten miesiąc. Pogoda też może nas nie rozpieszczać. Na południowym zachodzie i na północy kontynentów i krajów mogą pojawić się wichury, nawet o sile niszczącej. Kierunek wschodni i południowo wschodni zapowiada jakąś interwencję zbrojną lub akcję policyjną. Możemy być też świadkami solidnych problemów linii lotniczych i biur podróży oraz wszystkiego co związane z papierem i publikacjami. Najlepiej oszczędzić sobie podróży w kierunku południowo wschodnim...

W mieszkaniu zwracamy uwagę na kierunek południowo zachodni. Patrzymy co tam mamy. Jeśli mamy tam sypialnię lub wejście do domu, możemy w tym miesiącu zauważyć że piętrzą się przed nami same problemy i prześladuje nas pech. Musimy się strzec grypy, bo grożą nam poważne komplikacje. W ogóle nasze zdrowie może nie być najlepsze w tym miesiącu. Trzeba też uważać na kłopoty trawienne. Nasz związek może przejść jakiś kryzys. Tak więc niezbyt przyjemny miesiąc. Aby to załagodzić, należy umieścić gdzieś w pobliżu zegar pradziadka albo 6 monet na granatowym tle (w niebieskim szklanym naczyniu). Jeśli mamy w tym miejscu biuro – czeka nas trudny okres. Mogą być problemy z księgowością albo generalnie z jakimiś papierami. Sprzęt elektroniczny może mieć awarię za awarią – warto więc na bieżąco sporządzać kopie ważniejszych dokumentów.

Kierunek zachodu może mieć ciekawe działanie w tym miesiącu. Jeśli mamy tu sypialnię albo wejście do domu, czeka nas prawdziwy rozkwit życia romantycznego. Samotne panie mogą spotkać swoją drugą połówkę i może wybuchnąć płomienny romans. Ale uważać muszą też mężatki, bo może pojawić się jakiś adorator...Trzeba będzie trochę uważać udając się wieczorem w zachodnie części miasta – można niestety stać się ofiarą gwałtu albo molestowania. Jeśli w rejonie zachodnim mamy biuro, ciężko będzie się nam skoncentrować; mogą nas męczyć przeróżne skojarzenia i pożądliwe myśli :o) Postawmy w sektorze zachodnim jakąś piękną roślinę, pomoże to w skupieniu myśli i może nawet sprawi że nasza praca zostanie dostrzeżona i doceniona, a może nawet wyróżniona.

Kierunek północnego zachodu niesie ze sobą pozytywne zmiany. Ale raczej w sytuacji gdy mamy tu wejście do domu lub biuro. Nasza praca może zostać doceniona, nagrodzona awansem, renomą lub gratyfikacją pieniężną. Jeśli staramy się o granty lub chcemy uzyskać jakąś dotację – to ten kierunek nam to może ułatwić. Jeśli chcemy opublikować jakąś pracę (ale z gatunku tematów raczej „ścisłych”) – to jest to dobry moment. Staramy się aby to miejsce było maksymalnie aktywne, dobrze oświetlamy, wietrzymy nasze biuro :o) Co do sypialni w tym rejonie; możemy cierpieć na częstsze bóle głowy i bezsenność niestety i możemy też doświadczyć załamania nerwowego jeśli nie potrafimy znaleźć równowagi między pracą a wypoczynkiem. Warto postawić tu lampę solną, ona pomoże nam odzyskać harmonię wewnętrzną.

Kierunek północny – jeśli mamy tam sypialnię może nam się dać we znaki poczuciem niepokoju i brakiem zdecydowania. Mogą też nas trapić przeróżne dolegliwości, jeśli mamy jakieś podejrzane objawy, powinniśmy udać się do lekarza – może chodzić o nerki albo jakiś uogólniony stan zapalny (możliwe jest nawet coś związane z pasożytami). Trzymajmy się ciepło, bo grozi też jakaś ostra choroba wirusowa. Jednak plusem jest to że możemy wpaść na jakiś świetny pomysł rozwiązujący nasze problemy. Szczególnie dotyczy to osoby pragnące napisać książkę - teraz pojawi się niezwykła wena twórcza, więc warto to wykorzystać. Rzecz dotyczy też innych artystów, projektantów mody i malarzy itd. Jeśli przez dłuższy czas siedzieliśmy nad pustym płótnem czy nad pustą kartką papieru – teraz się to zmieni jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. I jeśli uda nam się skończyć dzieło w ciągu dwóch miesięcy – mamy szansę zdystansować konkurencję. Jeśli mamy tu biuro – to jeśli nie jesteśmy twórcami lub artystami – możemy się spodziewać zagrożenia ze strony konkurencji. Może nawet ktoś na nas napisać donos do urzędu skarbowego i kontrola obdarzy nas swoją baczniejszą uwagą :o) Sprawdzamy więc księgowość, czy wszystko jest na właściwym miejscu i w terminie. Możemy zniwelować to działanie umieszczając w tym rejonie kilka czerwonych przedmiotów (segregatory, drobiazgi biurowe itd)

Kierunek północno wschodni – jeśli mamy tu sypialnię, mogą nas czekać niestety jakieś problemy zdrowotne związane z jakimiś blokadami w organizmie – mogą odezwać się hemoroidy lub żylaki, osoby mające skłonność do zakrzepów być może powinny na wszelki wypadek odwiedzić lekarza. Musimy bardziej się pilnować. Kobiety w ciąży dla świętego spokoju powinny spać w tym miesiącu w innym pokoju. Jeśli nie ma takiej możliwości – powinny z pewnością bardziej się oszczędzać i postawić tykwę butelkową calabash przy łóżku. Można też postawić niebieskie naczynie szklane z sześcioma monetami. Generalnie możemy mieć wrażenie że w naszym życiu nastąpiła stagnacja, że problemy piętrzą się jeden za drugim. Ale na szczęście to przejściowe – już za miesiąc sprawy się wyjaśnią i wszystko przyspieszy. Trzeba też uważać na swoje słowa i czyny aby kogoś nie zranić, bo możliwe są poważne konflikty z tendencją do rozwodu włącznie. Jeśli mamy tu biuro – stagnacja da się mocno we znaki. Mogą pojawić się problemy z komunikacją z pracownikami czy kontrahentami. Ludzie mogą nam zalegać ze spłatami a towar może podróżować dłużej niż zwykle zanim do nas dotrze. Jedynie właściciele gabinetów lekarskich i wszelkie gabinety terapeutyczne przeżyją najazd klientów :o) Trzeba się przygotować na nadgodziny.

Kierunek wschodni – jeśli mamy tu sypialnię lub wejście do domu, musimy uważać na możliwość złamań kości. Możemy też być bardziej skłonni do szorstkich słów i do nerwowych reakcji. Nie sprzyja to porozumieniu i harmonii, więc w niejednym związku mogą pojawić się problemy. Będziemy też mieć wrażenie przepracowania i że co chwilę ktoś od nas czegoś wymaga :o) Grożą nam też mandaty. Powinniśmy zadbać o jakąś formę relaksu, bo może nam grozić załamanie nerwowe. Ograniczamy też spożycie napojów alkoholowych bo nasza wątroba może zgłosić sprzeciw. Jeśli pozwala na to wykres energii naszego domu, możemy umieścić tu naczynie z wodą – pomoże to zniwelować zagrożenia i „przekuć” przytłaczające energie w zdrową motywację do działania. Gdy nie jesteśmy pewni naszego wykresu energii – można postawić tu kilka niebieskich naczyń lub elementów ozdobnych. Jeśli mamy tu biuro, możemy poczuć się przeciążeni pracą, ale jeśli wytrwamy, zostawimy konkurencję daleko w tyle. Musimy tylko uważać aby w jakiś sposób nie złamać prawa (sprawdzamy legalność oprogramowania itd.), bo grozi wizyta urzędników kontroli...

Kierunek południowo wschodni – jeśli mamy tu sypialnię lub wejście do domu, musimy uważać na drodze, bo możliwe są wypadki i stłuczki. Generalnie energie ukazują w tym miejscu Metal ścinający Drzewo, więc może to dotyczyć wszelkich urazów i złamań nawet w domu. Energia Metalu wręcz unosi się nad tym miejscem, może to się objawić jako kłótliwość, potężne awantury łącznie z użyciem noża i ostrych elementów. Właściwie może to też sugerować możliwość napaści. Na wszelki wypadek unikajmy więc wieczornego i samotnego spacerowania po południowo wschodnich dzielnicach miasta, a w naszym domu starannie kontrolujmy komu otwieramy drzwi. Zdrowotnie może to się objawić urazami ale też schorzeniami neurologicznymi i mięśniowymi. Jeśli więc cierpimy na jakieś choroby tego typu – objawy mogą się nasilić. Uważamy tez na treningach aby nie dorobić się poważniejszej kontuzji. Aby zniwelować zagrożenie potrzebna jest spora ilość koloru niebieskiego, można powiesić plakat albo jakiś obraz. Jednak najskuteczniejsza byłaby prawdziwa woda, z tym że nie róbmy tego bez sprawdzenia wykresu naszego domu, bo możemy pogorszyć sprawę. Jeśli jesteśmy zdesperowani, można postawić tu wysoki szklany wazon, przezroczysty, z jedną łodygą bambusa. Jest to raczej bezpieczne rozwiązanie które można użyć w domu i w biurze. Rejon ten jest naprawdę niekorzystny i najlepiej byłoby w sumie ograniczyć przebywanie w tym miejscu. Jeśli mamy tu biuro, trzeba liczyć się z pewną nerwowością i konfliktami. Może wyniknąć potrzeba nagłej zmiany planów lub przeorganizowania biura. Istnieje też możliwość kontroli. Szczególnie nieprzyjemny ten miesiąc może być dla osób zajmujących się publikowaniem. Ale zwiększenie ilości awarii i solidne kłopoty mogą odczuć też towarzystwa lotnicze i biura podróży, jeśli tylko ich pomieszczenia biurowe czy budynki mają coś wspólnego z tym kierunkiem.

Kierunek południowy – sypialnia lub wejście do domu w tym miejscu, może generować kłótnie i niesnaski. Zdrowotnie też nie najlepiej, ponieważ mogą się odezwać wszelkie sprawy krążeniowe, trawienne i nerwicowe. Dobrze byłoby tu postawić lampę solną, obok oczywiście – tykwy butelkowej calabash która powinna stać tu przez cały rok. Jeśli mamy tu biuro, nieporozumienia z kontrahentami mogą przybrać postać nawet sądową. Trzeba uważać aby nie wplątać się w jakąś aferę. Mogą być problemy z konkurencją która może próbować grać nieczysto. Trzeba postępować ostrożnie, ponieważ jeśli zrobimy jakiś błąd, w następnym miesiącu czeka jakieś poważne utrudnienie, z możliwością zawieszenia działalności włącznie. Starajmy się więc odsunąć ważne decyzje na przyszły miesiąc. Pomysły które teraz nam przyjdą do głowy mogą się wydawać na pierwszy rzut oka dobre, ale na dłuższą metę pogorszą sprawę. Tak więc ostrożność i jeszcze raz ostrożność. No i cierpliwość. Kłopoty są przejściowe. Jeśli jednak konkurencja lub okoliczności mocno nam doskwierają, można spróbować postawić tu zapaloną świecę i obok niej położyć sześć monet w okrągłym białym lub srebrnym/złotym naczyniu.

Wspaniałego i dobrze wykorzystanego miesiąca życzę!
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-11-08 10:49
Powyższy tekst napisałam ja, ale był problem z zalogowaniem :o)