Czego możemy oczekiwać w sierpniu 2011 - prognoza Feng Shui

napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-08-02 22:02
Sierpień według słonecznego kalendarza chińskiego rozpoczyna się 7 sierpnia o godzinie 22:34 (czasu polskiego) i potrwa do 8 września do godziny 1:35.
Może to nie być spokojny miesiąc. Zapowiada się burzowa pogoda i pożary, szczególnie takie spowodowane uderzeniem pioruna. Ważne staną się też sprawy zdrowia, mogą bowiem nasilić się przewlekłe choroby. Wiele miejsca w mediach mogą też zająć zamachy, napady i zatrucia, skażenia.

W mieszkaniu trzeba będzie uważać na kierunek północno wschodni, szczególnie jeśli mamy tam jakieś urządzenia elektryczne – mogą one mieć tendencję do częstszych awarii. Pamiętajcie więc o sporządzaniu kopii ważniejszych plików i dokumentów :o) Ale jeśli macie gdzieś w domu zegar pradziadka – taki bijący i z wahadłem, o napędzie mechanicznym – problemy będą złagodzone. Jeśli nie macie takiego zegara – nic straconego – słuchajcie spokojnej i pięknej łagodnej muzyki granej na fortepianie, pianinie, gitarze lub harfie.
Podobnie rzecz się ma w kierunku wschodnim – tu możliwe są pożary i wypadki; dlatego nie zostawiajcie zapalonych świeczek bez kontroli. Uważajcie też na wypadki. Najlepiej nie prowadzić tu remontów ani ryzykownych czynności w tym miesiącu. Zegar pradziadka lub muzyka przyda się również i temu miejscu. Bezpieczniej też będzie ograniczyć wyjazdy w kierunkach wschodnim i północno wschodnim w tym miesiącu; takie wyjazdy mogą przynieść kłopoty i utrudnienia, chyba że zostanie wybrana bezpieczna data takiego wyjazdu. Kierunek południowo wschodni będzie za to sprzyjał planowaniu kariery i otrzymaniu awansu; rzecz jasna to wszystko będzie jeszcze zależeć od energii która znajduje się w tym miejscu w domu „na stałe” (wykres urodzeniowy Wędrującej Gwiazdy). Kobiety mające tu sypialnię lub przebywające częściej w tym sektorze domu mogą spodziewać się pojawienia adoratora :o) Można w tym celu postawić tu przezroczysty wysoki wazon z jakimś pięknym kwiatem. Oczywiście trzeba zmieniać wodę i kwiat, aby były zawsze świeże. Kierunek południowy może na Was wpływać w tym miesiącu w szczególny sposób jeśli macie tu sypialnię lub często tu przesiadujecie – możecie odczuć nagłą potrzebę wycofania się trochę z życia towarzyskiego i przemyślenia paru spraw. Jeśli to sypialnia, może być tak, że częściej będziecie teraz myśleć o karierze i planowaniu niż o uczuciach. Na szczęście to tymczasowe :o) Jeśli śpicie tu i chorujecie przewlekle – warto wzmóc wysiłki lecznicze albo skonsultować sprawę z innymi lekarzami; czas sprzyja teraz znalezieniu skutecznego sposobu poprawy zdrowia. Przypominam że przez cały rok mamy w tym sektorze tykwę butelkową calabash!
Kierunek południowo zachodni będzie sprzyjał pracy twórczej; jeśli tu macie pracownię, nagle odkryjecie w sobie ogromne pokłady cierpliwości i zdeterminowania. Jeśli macie problem z dokończeniem pisania powieści albo pracy licencjackiej – to teraz dacie radę poczynić spore postępy. Może nawet uda się spieniężyć jakieś swoje artystyczne dzieła. Warto mieć coś niedużego i czerwonego w pobliżu, jakiś drobny ozdobny gadżet. Kierunek zachodni sprzyja osobom o zacięciu artystycznym. Teraz jest dobry moment aby pokazać światu swoją twórczość. Jeśli więc macie tu pracownię, możecie stworzyć nawet jakieś arcydzieło, które pomoże Wam zyskać renomę. Jeśli macie w tym pomieszczeniu komputer – stwórzcie wirtualną galerię ze zdjęciami swoich prac – zostaniecie zauważeni i docenieni. Jeśli chcecie wydać książkę, szukajcie wydawcy w kierunku zachodnim, albo piszcie maile z komputera stojącego w tym sektorze. Ale uważajcie tu na możliwość pożaru. Astmatycy i uczuleniowcy przebywający w tym rejonie mogą niestety poczuć pogorszenie samopoczucia. Mogą też pojawić się problemy z zębami…
Kierunek północno zachodni może działać różnie w zależności od sytuacji. Dla ludzi mających żyłkę inwestora mogą pojawić się intratne okazje, ale uwaga: jest spore ryzyko, okazje mogą okazać się bardzo zdradliwe. Również konkurencja dobierze się Wam do skóry….Sprawdzajcie czy macie tu okna i drzwi porządnie zamknięte, bo może zdarzyć się włamanie. W każdym razie jeśli macie tu biuro, musicie się liczyć z możliwością strat – lepiej zaczekać z poważniejszymi decyzjami finansowymi do następnego miesiąca – wtedy będzie możliwość wielkich zysków. Nie dajcie się skusić pięknym pozorom. Dla pewności użyjcie w tym miejscu więcej światła i możecie postawić lub położyć coś czerwonego. Jeśli macie tu czynną fontannę – lepiej ją na ten miesiąc wyłączyć, chyba że macie posiadłość z ochroną i będziecie bardzo ostrożni z inwestycjami. Kierunek północny niestety również nie wróży nic dobrego…Jest tu duże prawdopodobieństwo włamania, zamykajcie okna i drzwi, a najlepiej zainwestujcie w jakiś system alarmowy jeśli macie z tej strony dużo okien i możliwości dostania się do środka. Wyjazdy na północ i północny zachód mogą przynieść więcej strat i wydatków niż zysków. Unikajcie też ciemnych zakątków i spacerów po ciemku w pobliżu wody. Północne dzielnice miast będą również cierpieć na więcej napadów i rabunków niż inne dzielnice. Jeśli macie tu biuro – musicie uważać – podjęte w tym miesiącu pochopne decyzje finansowe mogą przynieść wiele szkód. Ale jeśli chcecie przekształcić firmę lub zmienić jej profil – jest to bardzo dobry moment. Dobrą passę w tym sektorze – wyjątkowo - mogą natomiast odczuć prawnicy, lekarze i stomatolodzy. Jeśli macie biuro lub gabinet na północy – prawdopodobnie zauważycie wzrost ilości pacjentów i klientów. Zadbajcie jednak o staranne oświetlenie tego miejsca; możecie postawić sobie też jakiś czerwony nieduży element ozdobny.
Jeśli macie tu kuchnię – trzeba uważać na możliwość zatrucia pokarmowego. Pilnujcie wiec czystości i świeżości pokarmów. Zdradliwe mogą okazać się jakieś płyny lub lody.

Życzę udanego i dobrze wykorzystanego miesiąca :o)
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2011-08-29 12:53
Witajcie, niedługo przygotuję parę rad na wrzesień - jeśli chcecie :o)