POLECAMY

Co wybrać - szkła kontaktowe czy okulary?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2013-10-29 22:04
Hej! Byłam dziś u okulisty. Dostałam próbne 2-tygodniowe soczewki. Jak na razie jest strasznie. Pół godziny zakładałam, boję się, co będzie przy wyjmowaniu. Na dodatek widzę jakby za mgłą.

To moje pierwsze soczewki, okularów też nigdy nie miałam, chciałam ich uniknąć. A może jednak wybrać stylowe kujonki? Wygodniejsze, z charakterem.

Nosicie soczewki czy okulary? Co polecacie?
napisał/a: m-arta_1234 2013-10-30 10:26
Zakładanie soczewek wymaga pewnej wprawy, z czasem powinno więc być lepiej :) Jeśli jednak problemy z zakładaniem (a tym bardziej problemy z widzeniem!) będą powtarzać się, koniecznie skontaktuj się się z okulistą.

Być może konieczna będzie zmiana soczewek lub rezygnacja z nich na rzecz okularów.
monianikola
napisał/a: monianikola 2013-10-30 13:29
witaj , mysle ze gdybym miała wybor to wybrała bym szkła kontaktowe .
wkwasniak
napisał/a: wkwasniak 2013-10-30 14:21
Moja siostra mniej więcej miesiąc temu zaczęła nosić soczewki. Przez pierwsze kilka dni zakładanie zabierało jej mnóstwo czasu (jedną zakładała 40 minut), oczywiście oczy były potem całe czerwone, itd.
To normalne na początku :) Teraz zakłada je bez problemu i nie odczuwa żadych dolegliwości.
Musisz się przyzwyczaić, a Twoje oczy muszą "zaakceptować" soczewki!
HellNo_Kitty
napisał/a: HellNo_Kitty 2013-10-30 14:33
Ja nie mam żadnej wady wzroku, ale zawsze byłam ZA okularami! To wspaniała ozdoba twarzy jeśli są dobrze dobrane, niemalże jak biżuteria.
Mam wręcz nadzieję, że kiedyś będę mogła nosić okulary :P
napisał/a: ichtios 2013-10-31 14:46
Ja noszę soczewki od kilkunastu lat, od dłuższego czasu tylko jednodniowe ze wzgledów higienicznych. Zakładanie i zdejmowanie bywa męką na początku, ale potem nawet nie pamiętasz kiedy to zrobiłaś (mam tak czasem). Jakość widzenia, jeśli masz odpowiednie soczewki jest nieporównywalna - jest tak jakbyś po prostu nie miała wady wzroku. Ale zdarzało mi się kupić czasem jakieś tańsze w których właśnie widziałam gorzej, zamglenie. Więc może i u Ciebie to jest ta kwestia. No i trzeba pilnować higieny i terminów wymiany. Przy małej wadzie może i okulary nie szoecą ale jeśli masz bardzo grube szkła, silnie pomniejszające lub powiększające oczy to już nie zawsze jest tak ładnie. No i jeszcze coś - jeśli się zdecydujesz na soczewki, to noś czasem okulary. Ja się odzwyczaiłam, bo bardzo długo w ogole nie zakładałam okularów i teraz już nie mogę się przestawić na nie nawet na chwilę.