Brak dostępu do dysku USB (Vista)

napisał/a: franco1 2010-02-10 20:54
Podłączasz do peceta pendrive lub przenośny dysk USB. Windows Vista wyświetla na ekranie komunikat o braku identyfikatora sprzętu i odmawia dostępu do podłączonego napędu. Tymczasem w innym komputerze dysk działa bez zarzutu.

Wspomniany komunikat alarmowy śwadczy o tym, że Vista nie może wczytać sterownika podłączonego urządzenia, a w wyniku tego nie może ustalić jego identyfikatora sprzętowego. W opisanej sytuacji musisz ponownie zainstalować sterownik.

Etap 1. Podłącz dysk lub pendrive do portu USB w komputerze.

Etap 2. Przywołaj Menedżer urządzeń. Naciśnij w tym celu klawisze [Windows Pause] i kliknij polecenie Menedżer urządzeń w lewym panelu okna.

Etap 3. Rozwiń gałąź Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej, po czym kliknij prawym przyciskiem myszy Urządzenie pamięci masowej USB. Teraz wskaż polecenie Aktualizuj oprogramowanie sterownika w menu podręcznym. W kolejnym oknie dialogowym kliknij polecenie Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, a następnie polecenie Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze. Na ekranie pojawi się okno, w którym należy wskazać wpis Urządzenie pamięci masowej USB i kliknąć przycisk Dalej. Teraz wystarczy zastosować się do kolejnych wskazówek kreatora. Gdy wykonasz wszystkie czynności, środowisko Vista powinno natychmiast wykryć nowy dysk i przydzielić mu literę napędu.