POLECAMY

BAKTERIE W MOCZU ESCHERICHIA COLI?

-
napisał/a: - 2011-03-31 20:12
PYTANIE KIERUJE TO POLEK,KTÓRE SPOTKAŁY SIE Z TA BAKTERIA W CIĄŻY!!!WIELE CZYTAŁAM NA NECIE..O TEJ BAKTERI,WIELE JEST RÓŻNYCH INFORMACJI.POSTANOWIŁAM ZADAĆ TE PYTANIE NA POLKACH,A WIĘĆ TAK CZY BĘDĄC W CIAZY PRZYDARZYŁO SIE WAM ZAŁAPAC TA BAKTERIE W MOCZU?JEŚLI TAK CZYM BYŁYŚCIE LECZONE??JEDNI RADZA ANTYBIOTYKI ,DRUDZY NIC.JAK BYŁYŚCIE LECZONE???I CZY SIE UDAŁO POZBYĆ TEJ WREDENJ E.COLI?
anathe
napisał/a: anathe 2011-04-01 15:53
Podcieraj się w kierunku od przodu do tyłu - zawsze! Bo odwrotnie łatwo się e. coli przenosi w okolice cewki i pęcherza. Z leków, to musi zdecydować lekarza, Furaginum często jest stosowany w ciąży, Amoksycyklinum jest bezpieczne ale nie wiem, czy na e. coli działa. Na pewno na tą bakterie dobre są proantocyjany żurawinowe, a żurawina jest całkiem bezpieczna w ciąży, więc suplement z żurawiną sobie kup, nawet taki z witaminą C jeszcze jak np. Prouro - to na pewno. A w ogóle już jakieś leczenie miałaś czy to dopiero pierwsza próba?
jjoas235
napisał/a: jjoas235 2011-04-01 16:22
Odpowiednio szybko podjęta kuracja antybiotykiem pomoże zwalczyc te bakterie.

Jeśli w trakcie porodu będziesz dalej miała te bakterie, to oczywiście zarazisz dziecko. Wtedy dziecko będzie od razu leczone antybiotykami, a wiadomo, że takie maleństwa źle znoszą tak silne leki. Może byc konieczne zatrzymanie dziecka na obserwacji przez cały okres leczenia, który nieraz trwa tylko 2 tygodnie.
Najważniejsze żeby od razu po stwierdzeniu E.Coli zrobic podczas posiewu moczu antybiogram, który od razu wykaże na jaki antybiotyk jest wrażliwa ta bakteria, a na który komletnie nie.