„Trzy wykrzykniki” trzymają poziom

Z pomocą siły wyższej czy nie znów pogodzili rzeczy ideologicznie sprzeczne – bezkompromisową kulturę punk i hedonizm dyskoteki. T
/ 28.03.2007 11:59
Żeby zapewnić sobie spokój pracy nad nowym materiałem, członkowie grupy !!! (swoją nazwę każą czytać jako trzy dowolne, identyczne sylaby, na przykład Chk Chk Chk) wynajęli opuszczony budynek w podejrzanej dzielnicy Nashville. Żeby zapewnić sobie odrobinę integrującej rozrywki, co rano urządzali zespołowy trening kung-fu.

Dziś żartują, że w oczach sąsiadów musieli pewnie uchodzić za sektę. Z pomocą siły wyższej czy nie znów pogodzili rzeczy ideologicznie sprzeczne – bezkompromisową kulturę punk i hedonizm dyskoteki. Ten odłam młodej sceny nowojorskiej, dla którego zarezerwowano termin dance punk i któremu przewodzili !!!, okazuje się najbardziej poszukującym i kreatywnym nurtem współczesnej gitarowej alternatywy.
Trzecia płyta prekursorów nurtu jest pełna pomysłów i wielowątkowa, choć w żadnym wypadku nie utrudnia to jej odbioru. Zaczepnie pulsuje, przynosząc zestaw piosenek, które idealnie odnajdą się na rockandrollowych parkietach. Wbrew pozorom – nie tylko tych zagranicznych, bo i krajowa młodzież nie pozostaje na nie obojętna. Żeby to sobie uświadomić, wystarczy odwiedzić dowolną imprezę z muzyką niezależną. A że ciągną za sobą raczej myślących i otwartych, a nie pozbawione dystansu, rozmodlone tłumy? Cóż, do sekty im daleko.

Angelika Kucińska/ Przekrój

!!! „Myth Takes”, Warp, 48’16’’, 61,90 zł