Soundgarden koncert w Polsce fot. Fotolia

Soundgarden koncert w Polsce

Kiedy ikona muzyki rockowej zagra w naszym kraju?
12.03.2014 12:36
Soundgarden koncert w Polsce fot. Fotolia
Zespół Soundgarden, jedna z ikon muzyki rockowej rodem z Seattle, zagra 27 czerwca 2014 r. na stadionie MOSiR w Oświęcimiu. Występ na Life Festival Oświęcim będzie pierwszym koncertem tej legendarnej grupy w Polsce. Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-28 czerwca 2014 roku.

Sundgarden - o zespole

Grupa Soundgarden, dowodzona przez charyzmatycznego wokalistę Chrisa Cornella, powstała w 1984 roku w Seattle. Jako ikona muzyki grunge, jest wymieniana jednym tchem z takimi tuzami gatunku, jak Pearl Jam czy Nirvana. Co ciekawe, w niemal 30-letniej historii, Soundgarden nigdy jeszcze nie zagrał w naszym kraju i jest jedną z ostatnich wielkich grup rockowych, które czekają na debiut przed polskimi fanami. Dzięki LFO fani będą mogli zobaczyć, ale przede wszystkim posłuchad Soundgarden już w czerwcu 2014 roku w Oświęcimiu.

Historia Soundgarden nie była usłana różami. Komercyjny sukces przyszedł dopiero po 10 latach działalności, dzięki płycie „Superunknown”, na której znalazł się m.in. mega-hit „Black Hole Sun”. W 1997 roku, u szczytu popularności, zespół przestał istnieć, gdyż – jak stwierdził perkusista Matt Cameron – „został pożarty przez showbiznes”. Wokalista Chris Cornell z powodzeniem kontynuował karierę solową i utworzył supergrupę Audioslave. W 2010 roku Soundgarden wznowił działalność w oryginalnym składzie. W 2012 roku wydał nowy album „King Animal” – pierwszy od 16 lat.

Więcej:

Tagi: koncert