Santana Corazon fot. ONS.pl

Santana Corazon

Najsłynniejszy meksykański mistrz gitarowych brzmień!
12.05.2014 09:42
Santana Corazon fot. ONS.pl
Artysta ogłosił, że w maju 2014 r. ukaże się jego nowa płyta „Corazon”. Projekt jest zapisem koncertu z Guadalajara, a jego produkcja zajął się Lester Mendez. Przedsmak tego, co znajdzie się na „Corazon”, zapowiadają dwa pierwsze single „La Flaca” feat. Juanes oraz „Saideira” feat. Samuel Rosa. Na płycie znajdą się utwory wykonywane podczas koncertu przez zaproszone gwiazdy.

Carlos Santana i jego kariera

Carlos Santana zadebiutował 40 lat temu, a od ponad dekady jest w czołówce najpopularniejszych i najchętniej słuchanych instrumentalistów. Jego przełomowy album "Supernatural" zdobył 9 nagród Grammy, w samych Stanach pokrył się 15-krotnie platyną, spędził 102 tygodnie na liście albumów Billboard w tym 12 tygodni na miejscu #1. Na swoim koncie Santana ma ponad 90 milionów sprzedanych płyt.

14 grudnia 2013 w Vincetne Fernandez Arena w Guadalajarze, Meksyk, odbył się jedyny i niepowtarzalny koncert, w którym obok Santany, wystąpiły największe gwiazdy muzyki latynoskiej: Chocquibtown (Kolumbia), Gloria Estefan (Kuba), Los Fabulosos Cadillacs (Argentyna), Juanes (Kolumbia), Miguel (Stany Zjednoczone), Niña Pastori (Hiszpania), Samuel Rosa of Skank (Brazylia), Salvador Santana (Stany Zjednoczone), Soledad (Argentyna), Diego Torres (Argentyna). Wybór miejsca koncertu nie był przypadkowy. To w tamtej okolicy dorastał i stawiał pierwsze kroki muzyczne Santana.

Więcej: