Natalia Przybysz - "Przez sen" - piosenka o aborcji

Natalia Przybysz opowiedziała o swojej najnowszej piosence "Przez sen", którą nagrała po czarnym proteście. Artystka zdradziła, że opowiada on jej osobistą historię: to, że dokonała aborcji.
Edyta Liebert / 24.10.2016 09:34

W weekend zaczęły się pojawiać w sieci fragmenty wywiadu Natalii Przybysz dla magazynu "Wysokie Obcasy" o jej najnowszej piosence "Przez sen", która powstałą tuż po Czarnym Proteście. Opowiada ona o dziewczynie, która poddała się aborcji. Jak się potem okazało, chodzi o samą Przybysz, a utwór jest na swój sposób autobiograficzny.

Przybysz o aborcji: "5 minut poczułam ulgę"

"Przez sen" Natalii Przybysz

Utwór pojawił się w sieci 21 października i ma prawie 130 tys. wyświetleń. Dla wielu to manifest feministyczny, a sama autorka opatrzyła wideo  komentarzem poniżej:

W dniu czarnego protestu czułam ogromną siłę kobiet i moc naszego wspólnego głosu. Zmobilizowałam się by pokazać tę piosenkę wcześniej (została napisana na następną płytę). Bardzo wierzę że kobiety mają prawo decydować o swoim życiu.

Piosenka została nagrana w studio S4 w ramach czarnego protestu kobiet w Polsce który odbył się 3 października 2016 r.

Natalia Przybysz zdradziła mediom, że poddała się zabiegowi usunięcia ciąży w klinice na Słowacji. Włożyła przysłowiowy kij w mrowisko, rozpętała się burza, a obraźliwym komentarzom nie ma końca. Ale nie tylko. Piosenkarka otrzymała też duże wsparcie. Posłuchajcie utworu i same dokonajcie oceny - nie czytając opinii innych.

Prokuratura szuka "winnych" Czarnego Prostestu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/18.04.2017 13:57
@wspierająca "zajmijcie się własnym życiem" Niech Natalia, nie opowiada o swoim życiu, to nikt się nie będzie nim zajmował! Jeżeli ktoś chwali się tym co zrobił, to spotyka reakcję... Ja osobiście jej współczuję. Naprawdę. Nie teraz, ale kiedy się obudzi z tego snu.
/27.10.2016 11:52
szkoda mi ludzi, którzy wylewają ten cały jad na Natalię...nie mają pojęcia o czym mówią...zajmijcie się własnym życiem i nie oceniajcie innych, bo za chwilę ktoś oceni was - moje ciało, moja sprawa i nie ważne czym się kieruję! piosenka jest tak emocjonalna, że za każdym razem płaczę... dziękuję...
/25.10.2016 13:50
Nie ma to jak promować singiel na aborcji. Ten świat się kończy. Piosenka jest tak cienka jak moralność Pani Przybysz...
POKAŻ KOMENTARZE (3)