Maria Sadowska Jazz na ulicach fot. Serwis prasowy

Maria Sadowska Jazz na ulicach

Maria Sadowska to artystka nieprzewidywalna!
07.04.2014 15:12
Maria Sadowska Jazz na ulicach fot. Serwis prasowy
Sadowska wydała nową płytę "Jazz na ulicach"! Po roku obfitym w sukcesy na gruncie zarówno muzycznym jak i filmowym wokalistka nie zwalnia tempa. Głośna premiera filmu "Dzień Kobiet" oraz świetnie przyjęta trasa koncertowa z utworami inspirowanymi sprawami kobiet ukazały Sadowską jako artystkę bezkompromisową i silnie zaangażowaną społecznie. Maria przyzwyczaiła swoich fanów do tego, że każdy nowy album w jej przypadku musi być rewolucją!

Maria Sadowska "Jazz na ulicach" - o płycie

"Jazz na ulicach" to znów propozycja wyjątkowa, z nonszalancją łamiąca muzyczne tabu – choć zaskakująco przystępna w odbiorze. Maria Sadowska pojawia się z płytą, która z jednej strony jest syntezą wieloletnich odważnych muzycznych wariacji i sukcesów na gruncie takich gatunków jak nu jazz, funk, broken pop, elektronika czy muzyka filmowa, a z drugiej dojrzałym powrotem do najlepszej jazzowej szkoły, w której Sadowska bez wątpienia była jedną z najpilniejszych uczennic.

Maria Sadowska "Tribute to Komeda" - o płycie

Z kolei "Tribute to Komeda" – ostatni jazzowy album Marii Sadowskiej – okazał się istotnym punktem w historii polskiej muzyki. Jednak tym razem nieoczywiste kompozycje nie kojarzą się ani z zadymionym koncertem, ani z czerwonym winem przy kominku. Zafascynowana elektronicznymi brzmieniami Sadowska wybiega ze swoją muzyką z najbardziej eleganckich jazzowych klubów na ulicę, gdzie rządzi taniec i trudna do zatrzymania energia młodości. Przypominamy także, że Maria Sadowska jest jurorem w najgorętszym programie telewizyjnej Dwójki – „Voice of Poland”, który otrzymał w tym roku Telekamerę w kategorii „w kategorii program rozrywkowy”.