Last night Moby

W marcu 2008 ukaże się nowy album Moby’ego–genialnego muzyka z Nowego Jorku.
/ 18.01.2008 00:33
W marcu 2008 ukaże się nowy album Moby’ego–genialnego muzyka z Nowego Jorku.
Moby, czyli Richard Melville Hall, urodził się 11 września 1965 roku. Jego pierwszy album ukazał się, gdy miał on 26 lat i podbił w krótkim czasie amerykańską i brytyjską scenę klubową. Jego muzyka zaliczana jest do Electro/Club, Rock, często pojawiają się także elementy bluesowe i chillout. Fragmenty piosenek Moby’ego spotkać można też w wielu reklamach telewizyjnych oraz na ścieżkach dźwiękowych do filmów. Artysta jest bardzo zaangażowany politycznie i często komentuje bieżące wydarzenia w swoim internetowym dzienniku.

Moby jest właścicielem uroczej kawiarnio-herbaciarni TEANY, którą otworzył w 2002 roku w Nowym Jorku przy Rivington Street. Można tam wybierać spośród prawie stu rodzajów herbat, do tego całkiem dobrze zjeźć, czy też zakupić designerskie akcesoria do kawy i herbaty. Do wszechstronnej działalności artysty należy również tworzenie własnej kolekcji ubrań i ilustracji. Koszulki, bluzy i ubranka dziecięce zaprojektowane przez Moby’ego dostępne są na stronie thelittleidiot.com.
W 1999 roku wydał jeden z lepszych w jego karierze albumów „Play”, z którego pochodzą takie hity, jak „Find My Baby”, „Porcelain”, „Bodyrock”, czy „Natural Blues”. Wielki sukces odniosły także: „18” i „Hotel”, do którego wersji limitowanej dodano płytę Ambient.

Nowy album „Last Night” ma być, jak twierdzi Moby, listem miłosnym do muzyki dance, a ponieważ uwielbia on eklektyzm i otwartość mieszkańców swojego ukochanego Nowego Jorku, taki właśnie klimat ma mieć cała płyta.

Natalia Puchała

Fot.: http://www.moby.com/
Tagi: Moby, muzyka
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)