Janusz Radek & The Ants 8 marca – Warszawa, klub Stodoła OPEN STAGE fot. materiały prasowe

Wybierz się na unikalny koncert Janusza Radka

Lubisz tego artystę?
05.02.2016 11:34
Janusz Radek & The Ants 8 marca – Warszawa, klub Stodoła OPEN STAGE fot. materiały prasowe

Głos, choć ważny, to nie wszytko. Ten człowiek ma osobowość, którą potrafić zgromadzić tłumy na koncertach. 8 marca Janusz Radek wraz zespołem The Ants zaśpiewa i zagra utwory ze swojej najnowszej płyty Popołudniowe Przejażdżki, którą zyskał już nowych fanów i przychylność recenzentów.

Janusz Radek na swoją nową płytę kazał czekać fanom blisko 3 lata, koncertowo jednak nie zwalniał tempa. Minionej jesieni przemierzył Polskę prezentując nowy program - Popołudniowe Przejażdżki. W miesiąc od premiery albumu, wokalista wraz z zespołem The Ants pojawił się m.in. w Gdyni, Elblągu, Wrocławiu, Warszawie, Zielonej Górze i Krakowie.

W związku z dużym zainteresowaniem nowym materiałem, wokalista ponownie zagości w Warszawie – tym razem w Klubie Stodoła. Produkcja koncertu zapewne będzie na takim samym wysokim poziomie, jak produkcja płyty, za którą odpowiedzialny jest Leszek Biolik (Obywatel GC, Republika). Muzyk ten pojawi się także z Radkiem na scenie jako członek zespołu The Ants, w skład którego wchodzą ponadto Bartek Kapłoński i Andrzej Rajski.

Dla niektórych nowe oblicze koncertowe Janusza Radka może być zaskoczeniem, bo mało kto kojarzy Radka jako kompozytora. Jego wizerunek medialny, aż do tej pory mocno odbiegał od tego, co od wielu lat się działo się na spotkaniach z publicznością. Jak sam mówi w jednym z wywiadów:

Dla mojej publiczności jestem poza kategoriami i gatunkami. Oni są gotowi zainteresować się moimi scenicznymi propozycjami. Ludzie przychodzą na moje koncerty, dzięki czemu mam bardzo bliski kontakt z odbiorcą bez jakichkolwiek mediowych pośredników.

Koncert Janusza Radka i The Ants w Warszawie

Tym razem zapewne będzie podobnie. Koncertowo Janusz Radek & The Ants przygotowali na warszawski koncert nie tylko materiał z najnowszej płyty Popołudniowe Przejażdżki. W Stodole usłyszeć będzie można także najbardziej znane i lubiane przez jego wielbicieli: "Dziękuję Za Miłość", "Czekam Wytrwale", "Kiedy U-kochnie", "Sheila" i "Jeszcze Raz" w zupełnie nowych aranżacjach. Pojawić mają się także premierowe utwory. Artysta nie zapomniał też o fanach pięknych i sentymentalnych wykonań -  premierowo zagra i zaśpiewa sam "Zostawcie Chwile" i skomponowany do wiersza Haliny Poświatowskiej utwór "Chciałbym Cię".

Napisałem piosenki, które nie są szablonem o miłości, zdradzie, one wynikają z wiedzy, obserwacji, z tego, że w żyłach płynie krew (...).Podkreślają to także recenzenci jego płyty:
 

Nowa płyta pokazuje go z dużym sukcesem w zupełnie nowej odsłonie, także jako kompozytora piosenek pop w najlepszym tego słowa znaczeniu. Produkcja Leszka Biolika nadaje całości klasyczny sznyt, coraz rzadszy w ostatnich latach w naszej rozrywce. Dobra decyzja i dobry album (...).

 

- Piotr Metz
Tekst na podstawie materiałów prasowych

Więcej:

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)