Candy Dufler

Znana saksofonistka wystąpi w Polsce!

Koncert Candy Dulfer Show w Krakowie już 2 listopada.
25.09.2016 16:00
Candy Dufler
Candy Duffler to urodzona artystka, która swoją przygodę z saksofonem rozpoczęła w wieku sześciu lat. Dziś, na swoim koncie ma wiele solowych krażków, a także występy z takimi sławami jak: Prince, Total Touch, Blondie i Maceo Parker.
 

O artystce

Duffler jest córką legendarnego holenderskiego jazzmana, również saksofonisty - Hansa Dulfera. To właśnie ojciec widząc w niej zamiłowanie do saksofonu postanawia zapisać młodziutką Candy do lokalnej orkiestry dętej. W wieku 12 lat dziewczyna zakłada swój pierwszy zespół - Funky Stuff, który bardzo  szybko zdobywa popularność, szturmując radio i telewizję. Wkrótce Funky Stuff jest na ustach wszystkich - towarzyszyli między innymi Madonnie w czasie jej europejskiej trasy. Jednak świat poznał Candy dzięki Prince'owi, który zaprosił ją do współpracy przy piosence "Partyman". Po tym Candy została zaproszona przez Dave'a Stewarta - gitarzystę i producenta grupy Eurythmics - do nagrania partii saksofonu w utworze "Lilly Was Here", który okazał się chyba jej największym jak do tej pory przebojem. Zanim Candy wydała debiutancki album, współpracowała jeszcze z Van Morrisonem, Arethą Franklin i Pink Floyd. Płyta "Saxuality" ukazała się w 1991 roku i odniosła sukces zarówno w Europie jak i za oceanem. Album zyskał status złotej płyty i był nominowany do Nagrody Grammy. 

Dufler w Polsce

Każdy koncert Candy to spektakularne show muzyczny we wspanialej oprawie świetlnej i choreograficznej. Dlatego nie możesz przegapić takiego występu w Polsce. Już 2 listopada Candy Dufler wystąpi w ICE Kraków Congress Centre w Krakowie. Bilety do nabycia na ticketpro.pl, Info Kraków św. Jana 2 oraz w biurze organizatora na ul. Karmelickiej 52/1.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)