OLEJNICZAK-koncerty-cover.jpg fot. serwis prasowy

Janusz Olejniczak - Koncerty Janusza Olejniczaka

Właśnie dziś nakładem wytwórni Sony Music na rynku muzycznym pojawi się wyjątkowe’ jubileuszowe wydawnictwo płytowe zatytułowane „Janusz Olejniczak Koncerty”
/ 27.11.2012 15:24
OLEJNICZAK-koncerty-cover.jpg fot. serwis prasowy
Na albumie nagranym z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka znajdą się koncerty fortepianowe Ravela, Szostakowicza i Prokofiewa – utwory, które Janusz Olejniczak darzy szczególnym sentymentem, a nawet mówi o nich, że to jego pierwsze miłości muzyczne. Wszystkie łączą się bowiem ze znaczącymi wydarzeniami w jego karierze – Koncert Szostakowicza był pierwszy koncertem , który zagrał z orkiestrą w Filharmonii Narodowej, kończąc szkołę podstawową. Koncert Prokofiewa to jego debiut telewizyjny, a Koncert Ravela zagrał jako swój dyplom ukończenia Akademii Muzycznej.

Z okazji swoich 60 urodzin postanowił powrócić do tych utworów i odkryć ich piękno na nowo. We współpracy z niezwykłym , wybitnym dyrygentem i wielkim autorytetem muzycznym jakim jest dla Olejniczaka maestro Jerzy Maksymiuk oraz wspaniałą Sinfonią Varsovią powstała płyta wypełniona pasją i wrażliwością , wirtuozerią i wyobraźnią muzyczną oraz po prostu radością wspólnego muzykowania.
 
Wydanie płyty związane jest z sześćdziesiątą rocznicą urodzin wspaniałego Pianisty.

Na płycie znajdą się następujące utwory:

Maurice Ravel – II Koncert fortepianowy G-dur
1. ALLEGRAMENTE 8:31
2. ADAGIO ASSAI 9:06
3. PRESTO 4:10
Dymitr Szostakowicz – II Koncert fortepianowy F-dur op. 102
4. ALLEGRO 7:39
5. ANDANTE 6:00
6. ALLEGRO 5:22
Sergiej Prokofiew – I Koncert fortepianowy Des-dur op. 10
7. ALLEGRO BRIOSO 6:58
8. ANDANTE ASSAI 4:04
9. ALLEGRO SCHERZANDO 4:32
 
Artyści: Janusz Olejniczak, Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka