Jaka piosenka była hitem w dniu twoich narodzin fot. Screen Facebook This Day in Music

Jaka piosenka była hitem w dniu twoich narodzin

Sprawdź!
Edyta Liebert / 27.06.2016 11:25
Jaka piosenka była hitem w dniu twoich narodzin fot. Screen Facebook This Day in Music

Jesteś ciekawa, czym żył świat, kiedy ty na nim się pojawiłaś? Dzięki aplikacji możesz się dowiedzieć, jaki muzyczny kawałek był przebojem w dniu twoich narodzin!
 

Kiedy 1 marca 1994 roku na świat przyszedł gwiazdor muzyki pop Justin Bieber, mieszkańcy Kanady słuchali głównie piosenki The Power of Love w wykonaniu Celine Dion, w Wielkiej Brytanii na listach przebojów królowała Mariah Carey z utworem Without You. 7 czerwca 1958 na świat przyszedł Prince Rogers Nelson. Nikt wtedy nie wiedział, że stanie się prawdziwą gwiazdą sceny muzycznej, a tego dnia na amerykańskich listach przebojów królował kawałek The Purple People Eater - Sheb Wooley.

Jaka piosenka była hitem w dniu twoich narodzin?

Teraz i ty możesz sprawdzić, jaka piosenka była przebojem w dniu twoich urodzin.  Wystarczy wejść na stronę This Day in Music i wybrać zakładkę Birthday No #1. Tam pokaże się aplikacja, z której możesz skorzystać online. Dzięki prostemu urządzeniu zaznaczasz wybraną datę i kraj: możesz sprawdzić piosenki popularne w Kanadzie, Australii, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech od 1 stycznia 1946 roku do 7 stycznia 2016 roku. Twórcy urządzenia stworzyli tę bazę w oparciu o  popularność piosenek na podstawie listy sprzedaży i zestawienia najlepszych przebojów w konkretnych czasach.

Więcej ciekawostek:

Najbardziej wyczekiwane komedie lata 8 książek, które musisz przeczytać przed 30-tką Najgorzej przetłumaczone tytuły filmowe