Inspirowane młodością

Nowy projekt Wojtka Kucharczyka to marzenie recenzenta.
/ 20.06.2007 09:38
W historii polskiej muzyki elektronicznej jeszcze nie było tak oryginalnego i poruszającego albumu! I nie ma w naszym kraju drugiego równie doświadczonego i pomysłowego artysty jak Wojtek Kucharczyk.
Wojtek Kucharczyk, niegdyś członek awangardowego Mołr Drammaz oraz autor eksperymentalnych albumów pod szyldem retro*sex*galaxy porzucił swoje dawne przyzwyczajenia i jako The Complainer zaczął "robić w popie". Ale bez obaw, drugi album "The Complainer & The Complainers" jest osadzony w najlepszej popowej tradycji – brzmieniach Prince’a, Davida Byrne’a i Depeche Mode. Wszystko to bez prostych kalek, za to z własną wizją muzyki inspirowanej czasami młodości autora.

W realizacji pomogli Kucharczykowi muzycy związani z jego wytwórnią Mik.Musik, a także członkowie Baaby i Mitch & Mitch, a wreszcie goście z całego świata, między innymi Felix Kubin. Wojtek ze swoją orkiestrą sprawnie łączy tematy klasyczne z melodiami country, folkowe solówki z bitami electro, hiszpańskie pieśni rewolucyjne z techno albo zapętla pompatyczne motywy filmowe, a każdy z utworów zamyka się w formie zwięzłej, inteligentnej piosenki.

Jacek Skolimowski/Przekrój
Fot. MIK.MUSIK

The Complainer "The Complainer & The Complainers", Mik.Musik, 63’02”, 13 zł