Edyta Strzycka fot. serwis prasowy

Edyta Strzycka

Na rynku ukazała się wyjątkowa płyta Edyty Strzyckiej - ćwierćfinalistkki polskiej edycji programu The Voice of Poland.
/ 27.08.2012 12:28
Edyta Strzycka fot. serwis prasowy
Edyta Strzycka to bardzo ambitna i pracowita wokalistka, którą wyróżnia oryginalne spostrzeganie muzyki, ciekawe teksty, ciepła i ciemna barwa głosu. Nie lubi naśladownictwa i szkolnego traktowania materiału dźwiękowego. Nie boi się nowości i eksperymentów muzycznych. Współpracowała z muzykami z całej Polski - komercyjnymi jak i niszowymi.

Debiutowała jako mała dziewczynka na wielu renomowanych festiwalach, uczęszczała do szkół muzycznych. Wokalistka interesuje się i analizuje wszystkie rodzaje muzyki. W roku 2008 obroniła tytuł magistra sztuki muzycznej pisząc obszerny wywód naukowy na temat związków panujących między muzyką poważną i jazzem.

Pisze również własne piosenki, a muzyczną stylistykę w jakiej oscyluje nazywa z przekąsem EDIPOP. Jest również autorką tekstów, wspomaga artystów swoimi wokalizami. W lutym 2012 Edyta dołączyła do zaszczytnego grona artystów największej polskiej wytwórni Universal Music Polska. To właśnie pod jej skrzydłami obecnie pracuje nad debiutancką i autorską płytą. Krążek promuje singiel „Nie chce już nic”. Piosenki posłuchać można w polskich radiostacjach, a klip obejrzeć w telewizjach muzycznych. Album, jak mówi sama artystka, to odzwierciedlenie jej szerokich zainteresowań muzycznych. Znajdziecie na niej elementy dubstep’u, alternatywy, pop’u, rock’a, a nawet elementy muzyki symfonicznej.

Tracklista
 1. Nie chcę już nic
 2. Wiem że będzie lepiej
 3. Poznaj Siebie
 4. Wszechświat
 5. Dom ze wspomnień
 6. Magia Nocy
 7. Samotnia
 8. Chwile Szczęścia
 9. Opowieść o sobie samej
 10. Mąż pod pantoflem (Ciarownica)
Bonus:
 1. Nie chcę już nic (Heavy version)