Drastic Fantastic

Drastic Fantastic

Drugi album artystki po sprzedającym się w milionach egzemplarzy "Eye To the Telescope".
/ 10.09.2007 15:45
Drastic Fantastic
Nominowana w 2006 do nagrody Grammy® KT Tunstall została jedną z najbardziej cenionych wokalistek i autorek piosenek w mgnieniu oka, dzięki niesamowitej dwuletniej podróży swego sprzedającego się w milionach egzemplarzy debiutu "Eye To the Telescope" po całym świecie. 10 września 2007 r. ukaże się drugi album Tunstall "Drastic Fantastic".
Do pracy nad albumem KT ponownie zatrudniła producenta Telescope Steve’a Osbourne’a (U2, New Order, Happy Mondays). Album zmiksował Michael H. Brauer (Coldplay, The Rolling Stones, My Morning Jacket). Tunstall powiedziała niedawno brytyjskiemu dziennikarzowi, że jej niedawny zakup dwóch "bardzo seksownych" gitar skłonił ją do użycia ich na nowym albumie, co stanowi wskazówkę dotyczącą brzmienia jej nowych nagrań.

Pierwszy singiel z nowej płyty "Hold On" — taneczny kawałek z mocnym, dzikim beatem zainspirowany był dancehallowymi rytmami dobiegającymi z okien samochodów w północno-zachodnim Londynie, gdzie mieszka Tunstall. Dopracowanie tej piosenki zajęło Tunstall i jej producentowi Steve’owi Osborne’owi — z którym współpracowała również przy "Eye to the Telescope" i "Acoustic Extravaganza" — pięć miesięcy. Singiel "Hold On" od 16 lipca gości w rozgłośniach radiowych.