Anja Garbarek we Wrocławiu

Córka słynnego kompozytora i saksofonisty Jana Garbarka używa swojego głosu jak instrumentu. Już wkrótce będziemy mogli to usłyszeć na żywo.
/ 20.11.2006 21:40
anja1.jpg27 listopada na scenie wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol zaprezentuje swoje jazzowo-elektroniczno-rockowe utwory Anja Garbarek, rewelacyjna wokalistka z Norwegii.

Anja (ur. 1970) dorastała w okolicach Oslo jako córka kompozytora i saksofonisty Jana Garbarka, jednego z geniuszy współczesnego europejskiego jazzu. W wieku szesnastu lat rozpoczęła studia aktorskie, jednak swą karierę artystyczną związała z muzyką.
Zadebiutowała w 1992 albumem „Velkommen Inn” („Come On In”).
Jej druga płyta „Baloon Mood” (1996) to krążek nagrany z Mariusem DeVries, producentem takich gwiazd jak Massive Attack, Bjork, czy Madonna. Podpisany rok później kontrakt z Virgin Records zaowocował płytą „Smiling & Waving” (2001) zrealizowaną we współpracy z liderem zespołu „Talk Talk” - Markiem Hollisem oraz Robertem Wyattem. Album otrzymał bardzo entuzjastyczne recenzje.

W Polsce Anja zaprezentuje swoje utwory z płyty „Briefly Shaking”, na której używa swojego głosu jak instrumentu. W przeszłości jej głos był porównywany z głosem Bjork i Stiny Nordenstam. Wśród swoich inspiracji wymienia Kate Bush, Laurie Anderson i Billie Holiday.
W Norwegii „Briefly Shaking” został uznany za największy sukces komercyjny Anji Garbarek.

Anja Garbarek w Teatrze Muzycznym Capitol, Wrocław, 27 listopada 2006, godz. 20.00
Bilety w cenie 70zł i 90zł do nabycia w kasie Teatru Muzycznego Capitol oraz w EMPiK Megastore, Rynek, Wrocław