Zimowe wyposażenie samochodu – akcesoria do samochodu – zimowa jazda samochodem

samochody marki ŠKODA fot. serwis prasowy ŠKODA
Zobacz, co musisz zrobić przed zimowym sezonem, żeby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo podczas podróży!
01.12.2016 14:43
samochody marki ŠKODA fot. serwis prasowy ŠKODA

Zima zbliża się wielkimi krokami. Jesteś kierowcą? Jeżeli tak, to musisz przygotować się na ciężkie warunki atmosferyczne! Mamy dla ciebie krótki poradnik, który pozwoli ci sprostać temu wyzwaniu.

Siła przyciągania

Pierwszą rzeczą, o której musisz koniecznie pamiętać, jest zamiana letnich opon na zimowe. Dlaczego? Zimowe opony są mocniejsze, bardziej elastyczne, i kształtem dopasowane do ekstremalnych warunków. Dzięki nim zapewnisz sobie bezpieczeństwo i komfort jazdy przez cały mroźny sezon!

Przegląd obowiązkowy

Trudne warunki na drodze to wyzwanie dla wszystkich kierowców. Zanim wyjedziesz na oblodzone ulice, sprawdź stan swojego samochodu. Powinnaś upewnić się, że twoje hamulce działają bez zarzutu! Na szczególną uwagę zasługują również świece i akumulator. Specjaliści na pewno ze wszystkim ci pomogą.

ŠKODA Superb Combi 4x4

Jasne!

Zimową porą musisz pamiętać o odpowiednim oświetleniu drogi. Ustaw swoje reflektory w ten sposób, aby nie oślepiały one innych kierowców i dobrze ci służyły. Ten punkt zimowych przygotować jest niezwykle ważny, nie zapominaj o nim.

Zimowe akcesoria

Dobierając dodatki do samochodu na sezon zimowy, powinnaś pamiętać o kilku niezbędnikach. Po pierwsze – płyn do spryskiwaczy. Wymień letnie opakowanie na zimowe, dzięki czemu twoje szyby nie zamarzną. 

Twoje szyby zdążyły już zamarznąć? Na to też mamy sposób. W schowku samochodu zawsze trzymaj skrobaczkę, która zimą stanowi prawdziwy must-have kierowcy. Dzięki niej wyjdziesz z lodowej opresji.

W twoim samochodzie nie może zabraknąć również, odpornego na niskie temperatury, płynu chłodniczego. Ta część wyposażenia może uratować twój portfel przed poważnymi stratami. 

Wybierasz się w daleką, zimową podróż? Pamiętaj, aby kupić łańcuchy na koła twojego samochodu. Ferie zimowe bez nich, są niemożliwe.

Wypełniając ten zimowy plan, będziesz bezpiecznym kierowcą bez względu na pogodę!