Dziewczyna opowiedziała o tragicznym wypadku we wzruszającym wideo

Winny? Kierowca i smartfon w jego dłoni. Ten film może uratować twoje życie.
Edyta Liebert / 02.09.2016 15:04

Zaczniemy od końca: Korki. Światło. Selfie. Przyjaciele. Nuda... To tylko kilka powodów sięgania po telefon podczas prowadzenia samochodu. Obejrzyjcie całe video - priorytety się zmienią, gdy dociera do nas, że życie człowieka jest ważniejsze, niż zdjęcie...

Film rozpoczyna się krótkimi pytaniami uczestników o to, czy używają telefonów komórkowych podczas jazdy, kiedy, jak często. Dla każdego wydaje się to być naturalne. Po jakimś czasie dochodzi do ich spotkania z dziewczyną imieniem Jaycee, która wracała ze szkolnego balu z rodzicami. Doszło do wypadku, w którym straciła rodziców i fizyczną sprawność. Spędziła 2 miesiące w szpitalu i kolejne 2 w ośrodku rehabilitacyjnym, jest częściowo sparaliżowana. Jak zareagowali jej rozmówcy?

 

🚜📵✋🏻#itcanwait #please

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika ✨Team CP✨ (@6702teamcp)

#ItCanWait

Tak brzmi nazwa kampanii promującej włączenie myślenia, a wyłączenie odruchu sięgania po komórkę, gdy prowadzimy samochód. Ile razy ustawiałaś nawigację na czerwonym świetle? Jak często robisz car selfie? Sądzisz, że koleżanka nie poczeka kilku minut na twoją odpowiedź na messengerze? Jeden zły ruch może kosztować zdrowie, a nawet życie. Psa. Sarenki. Człowieka.

To może poczekać. Patrzmy na drogę, nie na ekran telefonu.

Film, który daje do myślenia. Upamiętniaj godnie

Redakcja poleca

REKLAMA