POLECAMY

Znak czterech - Arthur Conan Doyle

Druga część, po „Studium w szkarłacie”, cyklu audiobooków o przygodach legendarnego Sherlocka Holmesa.

Druga część, po „Studium w szkarłacie”, cyklu audiobooków o przygodach legendarnego Sherlocka Holmesa.

„Wyeliminuj wszystkie inne możliwości, a to, co ci zostanie, będzie prawdą.”
Sherlock Holmes

Spokój panujący przy Baker Street przerywa wizyta Mary Morstan. Piękna, młoda kobieta zwraca się o pomoc do Sherlocka Holmesa. Okazuje się, że od 10 lat, w rocznicę tajemniczego zniknięcia jej ojca, ktoś przysyła jej drogocenną perłę. Tym razem jednak otrzymała także list, a w nim propozycję spotkania. Podejmując się rozwikłania tej zagadki, bohaterowie nie spodziewają się nawet, jak trudna i niebezpieczna będzie to przygoda. Wkrótce pojawi się tytułowy znak czterech, w zamkniętym od wewnątrz pokoju odnajdą ciało mężczyzny zabitego w dość nietypowy sposób, ruszą w szaleńczy pościg za złoczyńcami, a wszystko to, by poznać prawdę i odzyskać skarb. Od teraz liczy się każdy szczegół, każda minuta…

Znak czterech - Arthur Conan Doyle

W Przygotowaniu pozostałe książki Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w przekładzie Ewy Łózińskiej-Małkiewicz: „Pies Baskervillów”, „Dolina strachu”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Wspomnienie Sherlocka Holmesa”, „Powrót Sherlocka Holmesa”, „Pożegnalny ukłon”, „Sprawy Sherlocka Holmesa”.

O AUTORZE

ARTHUR CONAN DOYLE – (wł. Sir Arthur Ignatius Conan Doyle, ur. 22 maja 1859 w Edynburgu, zm. 7 lipca 1930 w Crowborough) – szkocki pisarz, wolnomularz, spirytysta, czołowy przedstawiciel nurtu powieści detektywistycznych, w których głównym bohaterem jest Sherlock Holmes. Doyle pochodził z ubogiej arystokratycznej rodziny. Ukończył studia medyczne i do roku 1890 prowadził praktykę lekarską. Później zajął się wyłącznie pisarstwem. Oprócz utworów kryminalnych pisał również powieści historyczne, fantastyczno-naukowe, sensacyjne i książki niebeletrystyczne. Do jego najważniejszych dzieł należą: „Pies Baskerville'ów”, „Studium w szkarłacie” oraz pozostałe książki o detektywie Holmesie i doktorze Watsonie.

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)