Wszystko o raku piersi

Rak piersi - te dwa słowa niosą za sobą przerażenie. W samych Stanach Zjednoczonych diagnozę taką usłyszy co siódma kobieta. Jednak rak piersi nie zawsze oznacza wyrok. Obok postępów naukowych i medycznych bardzo ważną rolę odgrywa ...
/ 12.09.2007 23:08
Rak piersi - te dwa słowa niosą za sobą przerażenie. W samych Stanach Zjednoczonych diagnozę taką usłyszy co siódma kobieta. Jednak rak piersi nie zawsze oznacza wyrok. Obok postępów naukowych i medycznych bardzo ważną rolę odgrywa rzetelna informacja dla pacjentek. Książka "Wszystko o raku piersi. Co powinnaś wiedzieć, żeby podjąć właściwe decyzje" to kompletne źródło wiedzy, którą powinna posiąść każda kobieta i mężczyzna, którzy stają twarzą w twarz z rakiem piersi.

Zawsze pamiętaj – nie jesteś cyferką w statystykach – powtarza swoim pacjentkom nieustannie dr Ruth H. Grobstein. Jesteś indywidualnością, a jeśli zachorowałaś, równie indywidualna jest Twoja choroba. Nie oceniaj szans swojego wyzdrowienia na podstawie tego, jak chorowały setki innych kobiet – zbyt wiele zależy od Ciebie.

Książka odtwarza przebieg choroby, dzieląc go na etapy. Możesz przeczytać ją w całości albo skupić się tylko na rozdziałach, omawiających dotyczący Cię lub interesujący etap choroby. W każdym rozdziale szczegółowo omówione są nie tylko kwestie medyczne, ale przede wszystkim wątpliwości, jakie możesz mieć i pytania, jakie powinnaś zadać. Książka zawiera polecane w konkretnych sytuacjach schematy działania, ujęte w tzw. drzewkach decyzyjnych.

Ruth. H. Grobstein zrobiła doktorat z biologii na uniwersytecie Yale’a, na który wstąpiła w wieku 28 lat jako mężatka z trojgiem dzieci. Doktorat z medycyny napisała na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, gdzie odbyła też staż w onkologii, którą od tamtej pory zajmuje się już przez kilkadziesiąt lat. Do jej wielkich sukcesów należą działania na rzecz upowszechnienia terapii oszczędzającej oraz rozwinięcie metody, pozwalającej na zdiagnozowanie raka w ciągu zaledwie dwóch godzin. Dr Grobstein pracuje w La Jolla w San Diego (Kalifornia), jest dyrektorką Centrum Raka Idy i Cecila Greenów w Scripps Clinic, w której kieruje również oddziałem radiologii onkologicznej.

Wydawnictwo W.A.B.

Książka objęta patronatem We-Dwoje.pl poleca