Wspaniałe przepisy mojej babci

Pięknie wydana, pełna tradycyjnych, włoskich przepisów książka autorstwa rodowitej Włoszki Larissy Bertonasco - to propozycja nie tylko kulinarna!
/ 13.04.2007 15:13
"La nonna La cucina La vita - Wspaniałe przepisy mojej babci" to przede wszystkim pięknie wydana, pełna tradycyjnych, typowo włoskich przepisów książka kucharska. Ale nie tylko. Jej autorka  Larissa Bertonasco, rodowita Włoszka, zamieszkała na stałe w Niemczech - stworzyła coś więcej niż zwykly poradnik kulinarny. W książce o smakach z dzieciństwa zapisała też swoje wspomnienia z domu rodzinnego, a także zamieściła piękne, oryginalne ilustracje, które są małymi dziełami sztuki. 

Propozycje kulinarne obejmują wszystkie rodzaje dań, od przystawek po desery, są przejrzyście ujęte, natomiast rejestr alfabetyczny oraz podział według grup ułatwi odnalezienie interesującej nas potrawy. Dodatkowe zestawienia poszczególnych dań w kompletne menu, pozwolą każdemu wielbicielowi włoskiej kuchni wyczarować we własnym domu zestaw pasujących do siebie potraw, i to nie tylko na szczególne okazje.

Książkę wzbogacają liczne, piękne i oryginalne ilustracje autorki, które dodają całemu wydaniu niepowtarzalnego uroku. Podróż w kulinarny świat Włoch urozmaicają ponadto wplecione w książkę opowiadania, w których autorka dzieli się z nami swymi wspomnieniami, opowiada o swojej włoskiej rodzinie, jej tradycjach i o własnych doświadczeniach. To wszystko składa się na jedyną w swoim rodzaju pozycję wśród książek o tematyce kulinarnej, nieodzowną dla każdego miłośnika włoskiej kuchni, kultury i stylu życia.

Larissa Bertonasco, La nonna La cucina La vita Wspaniałe przepisy mojej babci, wyd. Propaganda,2007