POLECAMY

Wrześniowe nowości wydawnicze

„Miasteczko Cold Spring Harbor”, „Marylin i JFK ”, „Krawiec z Panamy ” to tylko niektóre tytuły, które ukażą się nakładem Wydawnictwa Sonia Draga we wrześniu.

Richard Yates- „Miasteczko Cold Spring Harbor ”
 

Tłumaczenie – Alina Siewior - Kuś
Cena detaliczna: 29,90 zł

Miłość, zdrada, rozczarowanie i zmarnowane marzenia – kolejna, doskonała powieść jednego z najbardziej wnikliwych pisarzy dwudziestego wieku.

Akcja powieści autora Drogi do szczęścia i Wielkanocnej parady toczy się tym razem w małym miasteczku Cold Spring Harbor położonym na Long Island. Evan Shepard jako nastolatek nie rokował najlepiej, źle się uczył i miał zatargi z prawem. Zmieniło się to w chwili, gdy poznał samochody. Uwielbiał prowadzić i doskonale znał się na mechanice, dlatego ku radości ojca postanowił pójść do college’u.

Nie realizuje jednak tych planów, bo już jako osiemnastolatek zostaje ojcem. Małżeństwo z Mary, matką dziecka, trwa niestety tylko rok. Evan wraca do domu rodziców i podejmuje pracę w fabryce. Pewnego razu wybiera się z ojcem do Nowego Jorku, ale po drodze psuje się im samochód, pukają więc do pierwszych z brzegu drzwi, prosząc o możliwość skorzystania z telefonu. Tak poznają Glorię Drake oraz jej dzieci, Rachel i Phila.

François Forestier - „Marylin i JFK ”

Tłumaczenie – Lilla Teodorowska
Cena detaliczna: 32,00 zł

Nigdy nie są sami. Mikrofony w materacach, otwory w ścianach, lunety na horyzoncie. Domy mają oczy, ściany uszy.
 

Historia uczucia, jakie połączyło hollywoodzką gwiazdę i prezydenta Stanów Zjednoczonych oraz opowieść o jego tragicznych konsekwencjach.
Historia, którą niby wszyscy znają, ale wciąż na nowo poznają jej faktyczny przebieg . Przewinęła się przez niezliczone książki, powieści, opowiadania, filmy fabularne i dokumentalne, a jednak nigdy nie poświęcono jej miejsca w literaturze
Do dziś…

Historia wydaje się znana. A jednak nigdy nie została w całości opowiedziana. Związek najbardziej pożądanej gwiazdy Hollywood i najbardziej charyzmatycznego prezydenta Stanów Zjednoczonych trwał dziesięć lat, nim przekształcił się w love story pod ścisłym nadzorem. Nagrywani przez mafię, podsłuchiwani przez KGB, śledzeni przez CIA – kochankowie nigdy nie byli sami.

Przewija się tu wszystko: szantaż, manipulacja, sfałszowane wybory, brudne pieniądze. Marilyn Monroe, na skraju szaleństwa, i JFK, na granicy skandalu. Romans a może nawet miłość? Lecz w czasie, gdy Prezydent słucha, jak Marilyn śpiewa „Happy Birthday”, szaleje tajna wojna, która przyniesie sporo ofiar.

Doskonale udokumentowana i świetnie napisana opowieść ukazująca oryginalny i obłąkany portret odrażającej Ameryki, gdzie wielkie polityczne marionetki, gangsterzy i miliarderzy prowadzą ze sobą bezlitosną walkę.

John Le Carré- „Krawiec z Panamy ”

Tłumaczenie – Jerzy Kozłowski
Cena detaliczna: 33,00 zł

Cyniczny agent brytyjskiego oraz jego tajna broń – najbardziej wpływowy krawiec w kraju, powszechnie znany z pasji do markowych garniturów i opowiadania fantastycznych historii. Tajna misja w Panamie, fascynującym kraju łączącym skrajną biedę i niewyobrażalne bogactwo.

Harry Pendel był niegdyś drobnym kanciarzem. Dziś jest krawcem, najlepszym w Panamie. Ubierają się u niego przedstawiciele wyższych sfer: wpływowi politycy, biznesmeni, generałowie. Andrew Osnard to bezwzględny brytyjski szpieg. Szantażem zmusza Pendela do współpracy z wywiadem...
Pendel rozpoczyna swą szpiegowską karierę. Werbuje informatorów, tworzy siatkę agentów, odkrywa przygotowania do zamachu stanu, plany sprzedaży Kanału Panamskiego. I przekazuje to w swoich raportach. Tylko że... wszystko jest wytworem jego wyobraźni. Do czasu, bo intryga, którą uknuł, zatacza coraz szersze kręgi i wkrótce wymyka mu się spod kontroli, grożąc wybuchem międzynarodowego konfliktu na wielką skalę.

Film powstały na podstawie tej powieści, z Pierce’em Brosnanem i Jamie Lee Curtis w rolach głównych, uznany został przez magazyn „People” za jeden z 10 najlepszych filmów roku 2001!

Curtis Sittenfeld - „Amerykańska żona ”

Tłumaczenie – Katarzyna Petecka - Jurek
Cena detaliczna: 36,00 zł
 

Kulisy amerykańskiej polityki, świat intryg i tajemnic Białego Domu oraz zrodzony z fascynacji postacią Laury Bush poruszający portret niezwykłej kobiety.

W dniu, który może okazać się najważniejszym w prezydenturze jej męża, Alice Blackwell zastanawia się nad dziwną i nieprawdopodobną drogą, która zawiodła ją do Białego Domu – i reperkusjami życia, które, jak sama mówi, „niemal przeczyło samo sobie”.

Kiedy mąż Alice nieoczekiwanie zostaje prezydentem, kobieta znajduje się nagle w sytuacji, do której nigdy nie dążyła, i na której jej nie zależało – zdobywa władzę, wpływy ma i przywileje, ale zaczyna też boleśnie odczuwać spoczywający na niej ciężar odpowiedzialności.

W ciągu dwóch burzliwych i kontrowersyjnych kadencji męża w Białym Domu na Alice czeka niejedno wyzwanie i niejedna rozterka. Bo czy można jednocześnie kochać męża i nie zgadzać się z nim w zasadniczych sprawach? Jak żyć, gdy osobiste przekonania kłócą się z publicznym wizerunkiem?

Amerykańska żona to wyśmienicie napisana powieść, w której problemy rasowe, podziały społeczne, bogactwo i wymagania stawiane przez los tworzą wspaniałą całość – powieść, w której nieoczekiwane staje się nieuniknione, zaś rozkosze i cierpienia, jakie niosą ze sobą intymność i miłość ukazane są otwarcie, bez żadnych niedomówień.

Mo Hayder - „Rytuał ”

Tłumaczenie – Ewa Penksyk - Kluczkowska
Cena detaliczna: 32,00 zł

Ostrzeżenie! To literatura dla dorosłych!

Mo Hayder bez owijania w bawełnę opisuje morderstwa, tortury, okrucieństwa! O ludzkiej naturze opowiada nieludzkie historie, których wolelibyśmy nigdy nie usłyszeć!

W majowy wtorek tuż po lunchu policyjny nurek Phoebe Marley zaciska dłoń na ludzkiej ręce. Już sam fakt, że ręce nie towarzyszy reszta ciała, jest wystarczająco niepokojący. Co gorsza, następnego dnia policja znajduje drugą rękę. Obie niedawno amputowano, a śledczy mają powody przypuszczać, że amputowano je za życia ofiary.

Komisarz Jack Caffery, właśnie oddelegowany do Wydziału Kryminalnego Policji w Bristolu, próbuje zapomnieć o klęskach osobistych życia w Londynie. Od lat prześladowany poczuciem winy po zniknięciu brata, szuka mężczyzny, który ostatnio opuścił więzienie, mężczyzny, który sypia pod gołym niebem i wędruje po kraju, nękany wspomnieniami o straszliwej zbrodni.

Caffery i Phoebe ustalają wkrótce, że ręce należały do pewnego chłopaka, po którym wszelki słuch zaginął. Szukając jego i jego prześladowców, trafiają w najciemniejsze zakamarki Bristolskiego półświatka, gdzie na porządku dziennym jest narkomania, gdzie dzieciaki sprzedają się za działkę, i gdzie czai się pradawne zło, które żywi się ludzką krwią i ciałem.

Fiona O’Neil - „Przyjaźń, romans i inne wybryki ”

Tłumaczenie – Ewa Borówka
Cena detaliczna: 32,00 zł

Sześcioro przyjaciół, dwie dekady splecionych losów i zawikłana tajemnica z przeszłości - ta mieszanka gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Jest początek 2008 roku i kryzys kredytowy zaczyna się dawać we znaki. Sam i Laura Diamondowie oraz ich przyjaciele dobiegają czterdziestki i podchodzą do życia znacznie mniej pewnie niż przed prawie dwudziestu laty, gdy się poznali. Laura marzy o pracy na pół etatu i urodzeniu trzeciego dziecka, ale ta perspektywa przeraża jej męża Sama, który skrycie pragnie porzucić karierę niezbyt wziętego scenarzysty i poddać się zabiegowi przecięcia nasieniowodów.

Dla Janey Dart, kiedyś dziecka-kwiatu, a teraz prawniczki z renomowanej kancelarii, życie też przestało być już czarno-białe. Ledwo zdążyła zapomnieć o Patricku, miłości swojego życia, a już nieoczekiwanie zaszła w ciążę i pospiesznie poślubiła majętnego finansistę, który gardzi jej przyjaciółmi.

A najdawniejszy przyjaciel Sama, właściciel modnej restauracji, Jonathan Sleet, jest o krok od wielkiego sukcesu — emisji autorskiego programu telewizyjnego i publikacji książki kucharskiej — ale nie może zwalczyć swojej słabości do płci pięknej.

Jonathan, zdecydowany doprowadzić do spotkania całego towarzystwa, zaprasza wszystkich na wakacje z okazji swoich czterdziestych urodzin.

Niesłychanie zabawna i pełna bystrych spostrzeżeń powieść o kulisach przyjaźni i małżeństwa napisana przez uznaną przez krytyków autorkę bestsellera Sekretne życie mamuśki.

Paul J.H. Schoemaker - „Czipy, klony i przekraczenie progu stu lat życia”

Tłumaczenie – Marek Fabin
Cena detaliczna: 32,00 zł
 

Medycyna spersonalizowana, diagnostyka na odległość, bioczujniki, inżynieria tkankowa oraz techniki precyzyjnego obrazowania – fascynująca podróż po przełomowych odkryciach z dziedziny nauk biologicznych oraz technologii informacyjnej.

Jak długo będziemy żyli? Na jak długie życie pozwoli nasz organizm?
Ponad 100 lat: tak mówią nowe przełomowe odkrycia!

Co oznaczają nowe możliwości rozwoju bionauk?
Leki przyszłości, urządzenia medyczne nowych generacji, metody diagnostyczne, nowoczesne techniki leczenia oraz zapobiegania chorobom!

Co jest siłą napędową rozwoju bionauk – i czy coś może go zahamować?
W XXI wieku źródłem kluczowych odkryć naukowych są bionauki. Paul and Joyce Schoemaker omawiają najnowsze badania, których wyniki wpłyną na niemal wszystkie aspekty naszej codzienności, począwszy od wydłużenia życia i poprawy stanu zdrowia, poprzez bioterroryzm aż po medycynę spersonalizowaną.

Adresując niniejszą książkę do wszystkich zainteresowanych, zwykłych obywateli i konsumentów, Shoemakerowie omawiają najnowsze technologie oraz najbardziej kontrowersyjne kwestie związane z współczesną biotechnologią – komórki macierzyste, klonowanie, farmakogenetykę, chipy DNA, proteotomikę, terapię genową oraz wiele innych. Autorzy nakreślają wiele długoterminowych scenariuszy rozwoju bionauk oraz ujawniają, jaki wywrą one wpływ na nasze zdrowie, rodzinę, karierę zawodową oraz społeczeństwo, w którym żyjemy. 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)