"Wirus Judasza"

Tajemniczy wirus dziesiątkuje faunę i florę morską oraz mieszkańców. Światu grozi zagłada. Trwa dramatyczny wyścig z czasem, którego stawką jest przetrwanie. "Wirus Judasza" to wciągająca i pełna napięcia książka.
"Wirus Judasza" fot. Wydawnictwo Albatros
XIII wiek. Co stało się ze statkami, które legendarny kupiec i podróżnik Marco Polo otrzymał w 1271 roku od chana Kubilaja? Z czternastu ogromnych okrętów wiozących 600 ludzi, w 1295 roku do Wenecji dotarły tylko dwie krypy i garstka marynarzy. Los pozostałych do dziś spowija mrok tajemnicy. Wenecjanin nie chciał jej zdradzić, zabrał ją ze sobą do grobu.

Czasy współczesne. Wokół Wyspy Bożego Narodzenia na Oceanie Indyjskim dochodzi do gigantycznej katastrofy ekologicznej. Tajemniczy wirus nazwany Szczepem Judasza dziesiątkuje faunę i florę morską, atakuje mieszkańców. Światu grozi zagłada. Czy Marco Polo posiadł klucz do zwalczenia wirusa? Do akcji wkraczają agenci SIGMY – komandor Gray Pierce, lekarka Lisa Cummings i doktor Monk Kokkalis. Jedyną szansą na wyjaśnienie tej zagadki są tropy i wskazówki pozostawione kilkaset lat temu przez słynnego odkrywcę. Czy uda się odkodować wiadomość zapisaną w pradawnym „języku aniołów”, pochodzącym sprzed ery starożytnego Egiptu, a więc starszym od pierwszego oficjalnego języka świata? Wenecja, Watykan, Istambuł, Bangkok, prastare ruiny Angkor Wat w Kambodży... trwa dramatyczny wyścig z czasem, a jego stawką jest przetrwanie...

"Wirus Judasza", James Rollins, Wydawnictwo Albatros, Premiera książŻi: 18 lutego 2011
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)