"Więcej czerwieni" Katarzyny Puzyńskiej

Kryminał współczesnej Agathy Christie
"Więcej czerwieni" - książka Katarzyny Puzyńskiej fot. Materiały prasowe

"Więcej czerwieni", nowa powieść kryminalna Katarzyny Puzyńskiej jest już dostępna w sprzedaży w polskich księgarniach.
 

Dwa zabójstwa w spokojnym miasteczku

W Lipowie lato w pełni. Na polach rozpoczynają się żniwa, a w sadach dojrzewają jabłka. Młodszy aspirant Daniel Podgórski czuje, że znalazł się w najlepszym momencie swojego życia. Tymczasem w okolicach sennego zazwyczaj Lipowa zostają zabite dwie młode kobiety. Sprawca okaleczył brutalnie ich ciała. Policja kryminalna z Brodnicy podejrzewa, że oba zabójstwa mogą być dziełem seryjnego mordercy. Podgórski dołącza do ekipy śledczej prowadzonej przez kontrowersyjną komisarz Klementynę Kopp. Policja stara się znaleźć punkty wspólne pomiędzy obiema ofiarami i stworzyć profil zabójcy. Brak postępów w śledztwie zbiega się z kłopotami w życiu prywatnym policjanta. Czy Podgórski odkryje, jaki jest prawdziwy cel mordercy? Czy uda się w porę zapobiec śmierci kolejnej kobiety?

Opisane powyżej tajemnicze wypadki ukazane w książce Katarzyny Puzyńskiej pt. "Więcej czerwieni" to idealna lektura na szare, jesienne wieczory. Doskonale napisany kryminał z pewnością w wielu momentach cię zaskoczy. Nie licz też na spokojny sen. Powieść młodej pisarki czyta się jednym tchem i powoduje, że krew płynie szybciej. Tytuł kryminału nie jest bez znaczenia.Katarzyna Puzyńska jako współczesna Agatha Christie

"Gdyby Agatha Christie pisała dzisiaj swoje kryminały, panna Marple nie byłaby nobliwą staruszką. Byłaby zapewne kimś podobnym do Klementyny Kopp z powieści Puzyńskiej: starszą panią w skórze i z tatuażem, potrzaskaną przez życie, obdarzoną niewyparzonym językiem i zbyt doświadczoną, żeby się kimkolwiek przejmować. Miss Marple i Klementyna Kopp zachwycają przenikliwym umysłem. Obie potrafią przebić wzrokiem maski, jakie zakładają ludzie. I, co najważniejsze, obie są wytworami  swoich czasów. Miss Marple nie żyje? Niech żyje Klementyna Kopp!". Tak ocenia kunszt pisarski Katarzyny Puzyńskiej Marta Guzowska - pisarka, zdobywczyni Nagrody Wielkiego Kalibru.

Kim jest autorka kryminału "Więcej czerwieni"?

Katarzyna Puzyńska to 29-letnia pisarka z powołania.  Z wykształcenia jest psychologiem, z zawodu nauczycielem akademickim na wydziale psychologii. Jest pełną pasji kobietą. W wolnych chwilach biega, spaceruje ze swoimi trzema psami i jeździ konno. Jej ulubione kraje to Szwecja i Hiszpania. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, lecz także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg.


Zobacz też:

Materiały prasowe - Prószyński Media
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)