"W samym sercu morza" Nathaniela Philbricka fot. Fotolia

"W samym sercu morza" Nathaniela Philbricka

Dowiedz się więcej!
03.12.2015 15:40
"W samym sercu morza" Nathaniela Philbricka fot. Fotolia

"W samym sercu morza" autorstwa Nathaniela Philbricka to powieść non fiction, opowiadająca o katastrofie statku wielorybniczego Essex, który w XIX wieku zatonął wskutek zderzenia z ogromnym wielorybem. W grudniu do kin trafi film w wersji 3D o tym samym tytule. Gwarantowane świetne efekty specjalne i doborowa obsada - na ekranie pojawią się m.in. Chris Hemsworth, Brendan Gleeson czy Benjamin Walker.

Książka która przeszywa cię na wskroś. Philbrick stworzył niesamowity thriller z wiekowej opowieści. Skrupulatnie trzyma się faktów i elokwentnie napisana. Meville (autor Moby Dicka) byłby dumny.  
-The New York Times
Fasycnująca... Jedna z najlepszych opowieści przygodowych  w historii kraju.
- The Wall Street Journal

O książce "W samym sercu morza"

Dwudziestego listopada 1820 roku statek wielorybniczy Essex zostaje staranowany przez ogromnego kaszalota. Dwudziestoosobowa załoga wyrusza trzema szalupami ku brzegom Ameryki Południowej. Czeka ich cztery i pół tysiąca mil żeglugi po bezkresnym oceanie. W ciągu najbliższych

trzech miesięcy przekonają się, do czego może posunąć się człowiek  walczący z morzem, gdy widzi, jak jego towarzysze, jeden po drugim, giną z pragnienia, głodu, chorób i przerażenia.
Katastrofa statku wielorybniczego Essex stała się wydarzeniem tak legendarnym, jak niemal sto lat później katastrofa Titanica. Była inspiracją dla Hermana Melville’a do napisania kulminacyjnej sceny w słynnej powieści Moby Dick.
 

O autorze

Nathaniel Philbrick to amerykański pisarz i żeglarz. Po wieloletniej współpracy z magazynem Sailing World poświęconym żeglarstwu, napisał kilka książek poruszających tę tematykę. Wiele jego powieści, a wśród nich W samym sercu morza, Sea of glory czy The last stand znalazło się na liście bestsellerów New York Timesa.
Na podstawie materiałów prasowych
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)