Smakoterapia fot. Materiały prasowe

Smakoterapia - jedz i smakuj na zdrowie!

Powiadają, że jedni ludzie żyją po to aby jeść a inni jedzą po to żeby żyć. Po co stawiać na szali przyjemność ze smakowania a w kontrze - rozsądek i zdrowie? Iwona Zasuwa, Joanna Jakubiuk i Karolina Szostak przekonują, że można jeść i zdrowo i apetycznie!
/ 03.04.2019 15:16
Smakoterapia fot. Materiały prasowe

Smakoterapia 2, Iwona Zasuwa

„Królowa Kaszy Jaglanej” w ponownym natarciu! Iwona Zasuwa, propagatorka zdrowego żywienia i autorka popularnego bloga smakoterapia.pl, oddaje w ręce czytelników kontynuację swojej bestsellerowej, debiutanckiej książki „Smakoterapia”. Sekrety kuchni roślinnej, pełnej kolorów, zapachów i smaków. Na wytrawnie i na słodko. A wszystko to bez glutenu, nabiału i cukru. Autorka zabiera Was do apetycznej podróży po sekretach kuchni roślinnej, bogatej w smaki, zapachy i kolory. Jej książka to kompletny, napisany z pasją przewodnik kulinarny z całą masą wyśmienitych i przede wszystkim prostych przepisów. Ponad 60 zdrowych słodkości i niemal tyle samo wytrawnych dań na każdą okazję. A na „deser” – kilka złotych rad i ulubionych, kulinarnych tricków Iwony. Całość podana ze smakiem i całą feerią barw na talerzu.

Ziemniak, Joanna Jakubiuk

Czy wiesz, że ziemniak jest doskonałym źródłem witaminy C (zawiera jej więcej od pomidora!), potasu i żelaza?  Że jego ojczyzną  jest Peru, a Inkowie zaczęli uprawiać go już ok. 8000 lat temu? Może też zaskoczy Cię fakt, że na świecie istnieje ok. 2000 odmian ziemniaka, zaś w Polsce uprawia się ich ok. 150. I choć ziemniak to jedno z najpowszechniejszych warzyw w Polsce, to musisz wiedzieć, że na pewno nie jest nudne!  Jeśli jednak masz wątpliwości, szybko się ich pozbędziesz czytając książkę Joanny Jakubiuk. Poznaj niezwykłą historię ziemniaka i przenieś się do krainy brosaników, farszynek, ziemniaczanej baby i deserów z ziemniaka.

Moje spektakularne soki i koktajle, Karolina Szostak i Marta Kordyl

Niesamowita metamorfoza Karoliny Szostak jest inspiracją dla wielu osób. Historia walki z nadprogramowymi kilogramami Karoliny pokazała, że dzięki determinacji i silnej woli, można nie tylko zdrowo i skutecznie schudnąć, ale także uniknąć wizyty największego wroga – efektu jo-jo. Po bestsellerowej książkach Moja spektakularna metamorfoza oraz Mój spektakularny detoks przyszedł czas na jedno z ulubionych „dań” Karoliny Szostak i Marty Kordyl – soki i koktajle –  bardzo ważny element jadłospisu zarówno w fazie redukcji, jak i stabilizacji wagi. Moje spektakularne soki i koktajle to prawie 100 przepisów na smakowite bomby witaminowe, spisane według sezonowości poszczególnych warzyw i owoców. Doskonałe uzupełnienie jadłospisu i świetny pomysł na urozmaicenie posiłków. Wspólnie z Karoliną i Martą wyciskamy z życia (i nie tylko) to, co najlepsze!