Ślimaki z ogródka

Marta Madera – matka dwóch dziewczynek i miłośniczka kotów - napisała zwariowaną historię dwóch młodych mieszkanek stołecznego miasta Krakowa.
/ 17.01.2007 15:29
„Noż kurna jego gajowego.
Zaszłam.
Tam, dokąd nazbyt często zachodzi się przez przypadek, a wychodzi z tobołkiem, przytroczonym w pewnym sensie już dożywotnio.
W ciążę, znaczy.”

„Ślimaki z ogródka” to zwariowana, poplątana historia dwóch młodych mieszkanek stołecznego miasta Krakowa. Bohaterowie, znani już w z poprzedniej powieści Marty Madery „Przyjaciele”, tworzą wokół Marty i Dominiki niezwykły krąg dobrych dusz, rozbawionych i korzystających z życia, którzy są zawsze bardzo blisko, gdy potrzeba ich pomocy.
Wokół naszych bohaterek wirują dzieci (Marta spodziewa się właśnie trzeciego potomka) i panowie (mniej lub bardziej uczuciowi), w opowieści jest też specjalne miejsce dla kotów i oczywiście.... ślimaków.

Marta Madera – matka dwóch dziewczynek i miłośniczka kotów. Wyjątkowo zabiegana i zapracowana krakowianka, lekarz na stażu i tłumacz. W 2006 roku zadebiutowała niezwykle zabawną powieścią „Przyjaciele”.
A poza tym... choleryczna furiatka, zapominalska, gubiąca wszystko wszędzie, niespokojny duch. Nie ma prawa jazdy, ma za to patent żeglarza. Umie grać na fortepianie, flecie zwykłym oraz poprzecznym i na nerwach. Uwielbia włóczęgi po górach, spływy kajakowe, śpiewy przy ognisku, z gitarą, na której dla odmiany grać nie umie, może dlatego, że uczyła się na radzieckiej, która znakomicie obcina paznokcie, a innych zalet nie posiada. Ma tysiące planów, z krewetek przerzuciła się ostatnio na sushi, nie znosi prasowania, jak ktoś ją okłamuje to z zażenowania swędzi ją skóra, więc tego nie cierpi. Miewa wybiórczą cierpliwość i podzielną uwagę. Przyjaźni się z dziećmi, zwierzętami i świrami wszelakiej maści.

Fragmenty najnowszej powieści Marty Madery „Ślimaki z ogródka” (książka właśnie ukazuje się na rynku), czyta na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia Maria Peszek.
Emisja odcinków od 15 do 26 stycznia (od poniedziałku do piątku), godz. 11.37, program „Cztery Pory Roku”.

Marta Madera „Ślimaki z ogródka”, Powieść w Serii z Cynamonem, Prószyński i S-ka, Premiera 16 stycznia 2006