Ranulph Fiennes "Elita zabójców"

Pełna napięcia, oparta na faktach powieść sensacyjna.

Pełna napięcia, oparta na faktach powieść sensacyjna.

Podczas krwawej rebelii plemion w Omanie w walkach z jednostkami Brytyjskich Sił Specjalnych SAS, wspierającymi wojska sułtana, ginie czterech synów lokalnego szejka.

Szejk, który zgodnie z plemienną tradycją musi dokonać zemsty na ludziach winnych śmierci synów, wynajmuje grupę zawodowych zabójców. W różnych miastach świata szukają oni członków SAS walczących przed laty w Omanie. Tymczasem na trop zabójców wpada tajna, nieformalna jednostka SAS. Rozpoczyna się emocjonująca gra...

Powieść Fiennesa stała się podstawą scenariusza filmu akcji pod tytułem The Killer Elite w reżyserii Gary’ego McKendry’ego z udziałem takich gwiazd, jak Jason Statham, Clive Owen i Robert De Niro.

Światowa premiera filmu jest zapowiadana na 23 września.

*********

RANULPH FIENNES jest autorem kilkunastu książek. Służył przez jakiś czas w Royal Scots Greys, potem wstąpił do SAS. W 1968 roku zaciągnął się do armii sułtana Omanu, a w 1970 został odznaczony sułtańskim medalem za męstwo. Od 1969 roku, kiedy poprowadził brytyjską ekspedycję do Białego Nilu, stał na czele wielu wypraw badawczych. Nazwany w Księdze rekordów Guinnessa „największym żyjącym odkrywcą na świecie”, odbył szereg podróży dookoła świata. W 1993 roku sir Ranulph Fiennes został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)