Edipresse Książki, Radosław Piwowarski fot. Fotolia

Radosław Piwowarski - "Sceny rozbierane"

Książka "Sceny rozbierane" Radosława Piwowarskiego to prawdziwa kopalnia wiedzy!
Edyta Liebert / 18.04.2016 16:12
Edipresse Książki, Radosław Piwowarski fot. Fotolia

Jak rodzą się gwiazdy i kończą wielkie kariery? Co dzieje się na planie, za kulisami,
w garderobie? Historie towarzyszące powstawaniu filmu bywają równie pasjonujące co sam film.
 

Życie często przerasta kino. Radosław Piwowarski, jeden z najlepszych polskich reżyserów, zna wiele takich przypadków.  Wszystkie historie opowiedziane w tej książce zdarzyły się naprawdę: o mistrzu, który omal nie zginął, kręcąc film w języku, którego nie znał; o upartym autorze scenariuszy, czyhającym na decydenta nawet w toalecie; o cnotliwej debiutantce, która bardzo chciała powtarzać sceny jak najbardziej rozebrane; o bardzo znanym aktorze, który miał osobistego aniola stróża chroniącego go przed kontaktem z alkoholem.

Kim jest Radosław Piwowarski?

Dobrze go znacie. To reżyser „kultowych” filmów „Yesterday”, „Pociąg do Hollywood”, „Kochankowie mojej mamy”, a także seriali telewizyjnych „Jan Serce”, „Złotopolscy” i innych. Laureat międzynarodowych festiwali filmowych za swój największy sukces uważa odkrycie i wykreowanie plejady gwiazd polskiego kina. "Sceny rozbierane "są jego debiutem książkowym.
 

Książkę kupicie w dobrych księgarniach internetowych. Jeśli jesteście ciekawe, jak powstała książka oraz chcecie wiedzieć o nowościach wydawniczych zanim te ukażą się na półkach, zaglądajcie na fanpage Edipresse Książki!