Psychologia odchudzania

Lektura książki przywraca nadzieję na uporanie się z nadwagą. Wyeksponowanie związku pomiędzy ciałem a umysłem przekonuje, że uczucia czy nastawienia, wpływają na odchudzanie się. Autor opisuje warunki niezbędne do osiągnięcia sukcesu i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Nikołaj Szerstiennikow

psychologia odchudzaniaLektura książki przywraca nadzieję na uporanie się z nadwagą. Wyeksponowanie związku pomiędzy ciałem a umysłem przekonuje, że uczucia czy nastawienia, wpływają na odchudzanie się. Autor opisuje warunki niezbędne do osiągnięcia sukcesu i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podkreśla wagę poprawnie sformułowanego celu i pozytywnego nastawienia do siebie. Wyjaśnia zasady prawidłowego oddychania oraz formułowania afirmacji. Podaje konkretne metody wykorzystania wyobraźni, do kontaktu z podświadomością. Wskazuje, jak użyć wizualizacji i symboli, do modelowania swojego ciała.

Minusem książki, jest upatrywanie przyczyn otyłości, wyłącznie w mechanizmach psychiki. Praktycznie zupełnie pominięty został fakt, że podstawową przyczyną tycia jest nieodpowiedni styl życia – głównie objadanie się i brak ruchu. Przedstawione przez autora propozycje są niezwykle interesujące, jednak powinny być traktowane jako uzupełnienie takich aspektów skutecznego odchudzania, jak: „zdrowe” odżywianie się, aktywność fizyczna, pozytywne przekonania, satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, radzenie sobie z trudnościami emocjonalnymi i stresem.

Monika Bąk – Sosnowska
Psycholog kliniczny, terapeuta

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)