"Przebudzenie" Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Autorka arcyzabawnej książki "Niebieskie migdały" powraca z nową powieścią!

Autorka arcyzabawnej książki "Niebieskie migdały" powraca z nową powieścią!

Młoda dziennikarka Zuzanna niespodziewanie otrzymuje spadek po nieznanym krewnym – malowniczą posiadłość na Mazurach. Zafascynowana przeszłością swoich przodków, powoli zaczyna zgłębiać tajemnice rodziny. Nie może jednak oprzeć się wrażeniu, że grozi jej niejasne niebezpieczeństwo. Kto z najbliższego otoczenia dziewczyny jest przyjacielem, a kto śmiertelnym wrogiem?

Na ogół trudno nam uwierzyć w zjawiska nadprzyrodzone, w istnienie pozazmysłowego świata. A przecież w życiu każdego człowieka zdarzają się rzeczy niewytłumaczalne. Tak właśnie było pewnego ciepłego jesiennego dnia, który spędzałam na jeziorze. W jednej chwili babie lato otuliło wanty i żagle jachtu, a w drugiej – jakby znikąd pojawiła się ta opowieść.
Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
czytała bym ;D
/8 lat temu
Przebudzenie to dobra książka na lato, na niepogodę, jednak za bardzo przypomina mi opowiadania Margit Sandemo, bym mogła dać wiarę we wręcz natchnioną jej genezę. Bohaterka zostaje wplątana nie ze swojej winy w splot ciekawych, acz zupełnie od niej niezależnych wypadków, które sięgają czasów mrocznego średniowiecza, zahaczają o II wojnę światową i trwają aż do teraz. Pada co najmniej jeden trup, dochodzi do włamania, są też okoliczności niewyjaśnione... Jest mroczny "przyjaciel", poganie, obrządki i magia. Jest też mężczyzna tajemniczy a podejrzany... Tyle ze wszystko dzieje sie nie w Norwegii a na Mazurach.