"Prowansalski balsam na złamane serca" fot. Wydawnictwo Literackie

"Prowansalski balsam na złamane serca"

Wzruszająca opowieść o poznawaniu na nowo smaku życia i miłości. Historia nietuzinkowych kobiet, które musiały dokonać trudnego wyboru, aby odnaleźć upragnione szczęście.
/ 13.09.2011 16:49
"Prowansalski balsam na złamane serca" fot. Wydawnictwo Literackie
Świat Heidi po śmierci męża rozpadł się na kawałki. Choć od tragicznego wypadku minęły dwa lata, nadal nie potrafi pogodzić się ze stratą. Pogrążona we wspomnieniach odcina się od świata i ludzi, rezygnuje nawet ze swojej pasji – pieczenia oraz prowadzenia ciastkarni. Matka Heidi, chcąc pomóc córce, wysyła ją do rodzinnego domu w Prowansji, który od pokoleń słynie z tego, że leczy zranione dusze oraz łączy te, które pokochały się prawdziwą miłością. Podróż na południe Francji odmieni na zawsze jej życie i odkryje przed nią niejedną rodzinną tajemnicę...

* Książka zawiera przepis na smakowitą rodzinną kolację, składającą się z prowansalskich potraw, przyrządzonych wedle oryginalnych przepisów.

Recenzje książki:
Miłośnicy książek o uzdrawiającej mocy podróży, takich jak „Pod słońcem Toskanii” Frances Mayes czy też “Jedz, módl się, kochaj” Elizabeth Gilbert, odnajdą w najnowszej powieści Asher wspólne dla nich motywy.
— „LIBRARY JOURNAL”

Magiczna opowieść o prowansalskim domu, który rzuca zaklęcie na ludzi nieszczęśliwych z miłości.
— „KIRKUS REVIEWS”

Wyciskająca łzy powieść dla smakoszy i wielbicieli rodzinnych opowieści.
— BOOKLIST


O autorce:
Bridget Asher
(1969) – to literacki pseudonim Julianny Baggott, amerykańskiej pisarki, autorki bestsellerowych powieści przetłumaczonych na 17 języków: m.in. My Husband’s Sweethearts, The Pretend Whife. Which Brings Me to You została uznana przez „Kirkus Rewiews” za książkę roku. Na podstawie Pana Magnorium cudowne emporium nakręcono w 2007 roku film z Natalie Portman oraz Dustinem Hoffmanem w rolach głównych. Eseje Baggott regularnie ukazują się w: “The New York Times”, “Washington Post” czy “The Boston Glob”. Autorka mieszka na Florydzie z mężem i czwórką dzieci."Prowansalski balsam na złamane serca", Bridget Asher, Wydawnictwo Literackie