POLECAMY

Człowiek, który przeżeglował całe życie

Sprawdź to!
Człowiek, który przeżeglował całe życie fot. Fotolia
6 lipca odbyła się premiera książki "Czarodziej wiatru" poświęcona Karolowi Jabłońskiemu - słynnemu polskiemu żeglarzowi. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Edipresse.
 
Mówią o nim, że umie czarować wiatr. Karol Jabłoński – człowiek legenda, który całe swoje życie spędził na wodzie i lodzie. Budował jachty, żeglował na całym świecie z najlepszymi, z monarchami i bogaczami. Jest najbardziej utytułowanym polskim żeglarzem i bojerowcem. To historia człowieka, który wszystko postawił na jedną kartę i podporządkował pasji. W książce snuje opowieść o swoim życiu, marzeniach, tęsknocie za ojczyzną i o podróży, która ciągle trwa. Książka wzbogacona została komentarzami żony, Izy Jabłońskiej i Wojciecha Zawioły.
Autor sięga pamięcią do lat dzieciństwa i młodości, mówi o ciężkiej pracy i trudnej drodze do ich realizacji. Opowiada o miejscach, w których był dzięki żeglarstwu, o podróżach, przygodach, morzach, jachtach, "lataniu" bojerami i największym spełnionym celu – Pucharze Ameryki, a także o rodzinie, która nieustannie na niego czeka i nadaje jego życiu sens. 
 
Na podstawie materiałów prasowych
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)