Poradniki Ewy Woydyłło

"Podnieś głowę" Jaki im zawód sprawiamy - swymi łzami i migrenami, które rozłupują czaszkę na pół; depresją, która nie pozwala zwlec się z łóżka, żeby pozmywać naczynia; niemocą, z powodu której dziś nie będzie obiadu.
KSIAZKI"Podnieś głowę"

Jaki im zawód sprawiamy - swymi łzami i migrenami, które rozłupują czaszkę na pół; depresją, która nie pozwala zwlec się z łóżka, żeby pozmywać naczynia; niemocą, z powodu której dziś nie będzie obiadu. Czujemy głęboko pod pępkiem ten ich wyrzut i same siebie gotowe jesteśmy bić po twarzy. W końcu ze spuszczoną głową zmuszamy się do wysiłku - jeszcze trochę, jeszcze ileś lat. Aż dzieci podrosną. Aż coś się stanie.
No to niech się wreszcie stanie. Podnieś głowę.

KSIAZKI"Zaproszenie do życia"

Jeżeli przestajemy się stawać - a więc rozwijać, uczyć, dojrzewać i zmieniać - to znaczy, że przestajemy żyć, a więc po prostu i zwyczajnie zaczynamy stopniowo umierać. Człowiek nie jest jakiś, lecz bywa - i zawsze, ale to zawsze, każdy może stać się inny. Czasem niektórzy potrzebują pomocy, wskazówki, zachęty lub wsparcia.
Odwagą można się dzielić, mocy można dodawać i wiarę w sens przyjmowania wyzwań można rozniecać. Taka jest właśnie rola psychologii praktycznej.

"Po co nam psychologia? W zgodzie ze sobą"

"Prawdziwie zdrowy człowiek zdolny jest do miłości i pracy" - Zygmunt Freud

Autor: Ewa Woydyłło
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)