"Ostatni rejs Fevre Dream" George R. R. Martin

Wiosną 1857 roku stary i zgorzkniały właściciel parowca "Fevre Dream", kapitan Abner Marsh, zabiera w rejs po Missisipi nader dziwnego pasażera.

Wiosną 1857 roku stary i zgorzkniały właściciel parowca "Fevre Dream", kapitan Abner Marsh, zabiera w rejs po Missisipi nader dziwnego pasażera.

Zagadkowy bogacz i arystokrata, Joshua York, swym wyglądem i zachowaniem wzbudza niewytłumaczalny niepokój. Posiłki spożywa tylko nocą, wyłącznie w towarzystwie przyjaciół, którzy nigdy nie pojawiają się na pokładzie za dnia. W czasie postojów wychodzą na jaw dziwne zbrodnie, a trop każdorazowo wiedzie do Joshuy Yorka. Abner powoli domyśla się, kim lub czym mogą być jego niezwykli pasażerowie...

George R.R. Martin napisał powieść, która zadowoli fanów zarówno Stephena Kinga, jak i Marka Twaina. Fascynujący rejs parowcem "Fevre Dream" w dół Mississippi, w jaki zabiera czytelnika autor, kończy się koszmarem, którego czytelnik długo nie zapomni. Mroczny, ponury, ale równocześnie na swój sposób pełen romantyzmu thriller w stylu retro to niewątpliwie jedna z najciekawszych opowieści o wampirach w historii gatunku.

Roger Zelazny, autor Kronik Amberu

George R. R. Martin (ur. w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych) dzięki swej wielotomowej sadze Pieśń lodu i ognia pozyskał miliony oddanych fanów i odrodził tradycję epickiej fantasy w stylu tolkienowskim, zdobywając dla niej nowe pokolenie czytelników. Ta popularność jest jednak tylko ostatnim etapem jego długiej, proteuszowej kariery, G. R. R. Martin ma bowiem w swoim dorobku historyczny horror "Ostatni rejs Fevre Dream," klasyczną space operę "Światło się mroczy" czy napisaną wspólnie z Gardnerem Dozoisem i Danielem Abrahamem znakomitą powieść science fiction "Wyprawa łowcy". Tę wielogatunkowość i zdumiewającą literacką różnorodność G.R.R. Martin potwierdził także w licznych opowiadaniach, z których najlepsze zebrano w wyjątkowej, złożonej z trzech tomów antologii Retrospektywa, dokumentującej rozwój kariery jednego z najwybitniejszych współczesnych autorów fantastyki na świecie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)