Premiery książkowe 2013

Szukasz dobrej lektury? Już na początku roku do księgarni wchodzi 8 rewelacyjnych pozycji

POWRÓT DO ARTYKUŁU
Potrójny agent: kret Al-Kaidy, który oszukał CIA, Joby Warrick
Pierwsza książka, która pokazuje od środka funkcjonowanie CIA i Al-Kaidy. Szpiegowski thriller, który wydarzył się naprawdę.
Historia jednego z najgroźniejszych ataków Al-Kaidy od czasu 11 września.

Grudzień 2009 roku. Afganistan. Spotkanie w tajnej bazie antyterrorystów CIA. Humam Chalil al-Balawi, jordański agent pracujący dla CIA, który przeniknął w szeregi Al-Kaidy, ma zostać nagrodzony za swoje dotychczasowe zasługi. Przez ostatnie miesiące przesyłał    Amerykanom    szokujące    raporty    wprost    z    serca terrorystycznej organizacji, dotarł na sam szczyt zbrodniczej siatki. Obiecał, że wystawi CIA najgroźniejszego wroga Ameryki – Osamę Bin Ladena. W CIA zacierali ręce. Nie wiedzieli jednak, że ich superszpieg został w międzyczasie zwerbowany przez wroga. Nie spodziewali się, że sami staną się celem ataku.

Joby Warrick, laureat Nagrody Pulitzera, przedstawia fakty dotyczące ataku na bazę CIA w Afganistanie, które nie miały ujrzeć światła dziennego. Dzięki niemu po raz pierwszy macie okazję przeczytać tak wnikliwy opis wywiadowczego zaplecza „wojny z terrorem”, z bliska poznać agentów, oficerów służb specjalnych i terrorystów. Mimo że jest to książka oparta na faktach i świetnie udokumentowana,
przypomina szpiegowski thriller w najlepszym wydaniu.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)