nowa książka o Harrym Potterze

Nowa książka o Harrym Potterze

Kiedy?
Edyta Liebert / 11.02.2016 10:32
nowa książka o Harrym Potterze

Trudno uwierzyć, że od premiery ostatniej powieści o przygodach młodego czarodzieja zatytułowanej "Harry Potter i Insygnia Śmierci" minęło już 9 lat! W lipcu ukaże się 8. tom przygód o słynnym czarodzieju "Harrym Potterze". Fani już zacierają ręce!

"Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

Akcja dzieje się 19 lat po ukonczeniu Hogwartu. Harry jest urzędnikiem Ministerstwa Magii i ojcem 3 dzieci, ale nadal walczy ze złem i to z wlasnym synem. Oryginalny tytuł książki to "Harry Potter and the Cursed Child". Jednak jest jeden haczyl: to książkowa wersja sztuki, która zadebiutuje na londyńskim West Endzie 30 lipca, dzień przed premierą ósmej części losów Harry;ego. Uprzedzamy, że bilety się ju wyprzedały!

Nowa książka o Harrym Potterze

Sztukę napisali J.K. Rowling, Jack Thorne and John Tiffany. Harry’ego gra Jamier Parker, a ciemnoskóra aktorka Noma Dumezweni wciela się w postać Hermiony Granger. Jeśli omijają cię te wydarzenia. to informujemy o kolejnej niespodziace: w listopadzie 2016 roku odbędzie się premiera filmu pt. "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" z Eddiem Redmaynem w roli głównej. Scenariusz jest inspirowany książką pod tym samym tytułem, autorstwa J.K. Rowling, o wszystkich magicznych stworzeniach występujących w świecie Harry’ego Pottera.


Na świecie sprzedano 450 mln egzemplarzy wszystkich tomów opowieści o Harrym Potterze. Przetłumaczono je na 79 języków. A ekranizacje powieści zarobiły 7 mld dolarów.

Zobacz: