Labiryn kłamstw fot. materiały prasowe

"Labirynt kłamstw”

Tess Gerritsen autorka książki "Labirynt kłamstw" oferuje czytelnikom dwie trzymające w napięciu powieści w jednym tomie.
/ 03.10.2011 08:00
Labiryn kłamstw fot. materiały prasowe

Tytułowy „Telefon o północy” wyrywa Sarah Fontaine ze snu. Rozmówca oznajmia, że jej mąż, Geoffrey, który miał przebywać służbowo w Londynie, zginął w pożarze berlińskiego hotelu. Posłańcem tragicznej wiadomości okazuje się Nick O’Hara, były tajny agent, dyscyplinarnie przeniesiony do pracy w Departamencie Stanu. Sarah, zaszokowana tragicznymi okolicznościami śmierci Geoffreya, rozpoczyna własne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni oficerowie CIA, Mossadu oraz przedstawiciele amerykańskiego rządu. Podczas niebezpiecznej podróży po europejskich metropoliach Sarah odkrywa, że nie tylko nie znała tożsamości swojego męża, ale też nie miała pojęcia o jego podwójnym życiu. Szybko przekonuje się, że teraz i jej grozi śmiertelne niebezpieczeństwo.

„To przerażające, jak dobra w tym, co robi, jest Tess Gerritsen”  – tak recenzuje koleżankę po fachu jedyny w historii laureat trzech najważniejszych nagród w kategorii powieści kryminalnych, Harlan Coben.

Akcja drugiej powieści „Bez odwrotu” rozpoczyna się, gdy Catherine Weaver, jadąc w strugach deszczu w odwiedziny do swojej ciężarnej przyjaciółki Sarah, potrąca człowieka. Spanikowana i przekonana o swojej winie Catherine zawozi mężczyznę do szpitala. Tam okazuje się, że ranny Victor Holland został poszkodowany w wyniku postrzału, a nie potrącenia. Jeszcze tej samej nocy mężczyzna podający się za brata Victora zabiera ze szpitala wszystkie jego rzeczy, zaś Sarah zostaje zamordowana. Przerażona Catherine natychmiast wraca do San Francisco, gdzie odnajduje ją Victor. Okazuje się, że jest ścigany przez płatnych morderców, posiada bowiem tajne informacje poważnie obciążające pewną firmę. Przez dokumenty, które w noc wypadku zostawił w samochodzie Catherine, zginął już jeden człowiek. Teraz w niebezpieczeństwie jest nie tylko życie Victora, ale i Catherine. W obliczu śmiertelnego zagrożenia obydwoje są zmuszeni do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

Powieści Tess Gerritsen w większości utrzymują się w konwencji thrillera medycznego, a ona sama została ogłoszona królową tego gatunku. Tym oryginalniejsze są zawiłe sensacyjne wątki powieści „Labirynt kłamstw”. Miłośnicy suspensu z pewnością docenią tę książkę. Tess Gerritsen jest amerykańską autorką romansów kryminalnych i thrillerów medycznych. Ukończyła medycynę i rozpoczęła karierę lekarza, jednak pisanie zawsze było jej pasją. Jej pierwsza powieść została wydana w 1987 roku. Do dziś na całym świecie kupiono 20 milionów jej książek przetłumaczonych na 37 języków. Gerritsen jest laureatką wielu nagród literackich, m.in.  RITA i Nero, była też nominowana do nagrody Edgar. Jest doceniana nie tylko przez krytyków, ale także przez czytelników – jej powieści regularnie trafiają na listy bestsellerów w USA i Europie. Twórczość autorki chwali wielu znawców literatury, a magazyn „Weekly” nazwał ją „królową medycznego suspensu”."Labirynt kłamstw”, Tess Gerritsen, Gatunek: sensacja / thriller, Wydawnictwo Mira
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)