Łabędzie Leonarda

Historia dwóch rywalizujących ze sobą sióstr z książęcego rodu d’Este - pasjonująca powieść o miłości, zdradzie i zawiedzionych nadziejach.
/ 08.06.2006 01:21
labedzie-leonarda-copy.jpgŁabędzie Leonarda to fascynująca historia dwóch rywalizujących ze sobą sióstr z książęcego rodu d’Este, sugestywnie nakreślona na tle zamętu, jaki zapanował w Italii u schyłku XV wieku.
Piękna, wykształcona i ambitna Isabella nie ma powodu zazdrościć swej nie tak utalentowanej i olśniewającej siostrze, jednak kaprys losu właśnie młodszą Beatrice łączy węzłem małżeńskim z potężnym Ludovikiem Sforzą, przyszłym księciem Mediolanu.
Ten barwny fresk z czasów Leonarda da Vinci to również portret geniusza, który wyprzedza swój czas i aby wyrazić własną wizję artystyczną, musi wypełniać żądania bogatych mecenasów.
Pasjonująca powieść o rywalizacji, miłości, zdradzie i zawiedzionych nadziejach, która przenosi czytelnika do renesansowej Italii i jej potęg – Mediolanu, Wenecji i Ferrary – zachęca, by w dziełach wielkiego Florentyńczyka nie szukać rozwiązania zagadki, lecz raczej zadumać się nad tajemnicami ludzkiego serca.

Karen Essex jest dziennikarką, scenarzystką, autorką świetnych powieści biograficznych „Kleopatra i Królowa”. Jej artykuły i eseje pojawiały się w wielu periodykach, m.in. „L.A. Weekly”, „Vogue’u” i „Playboyu”. Mieszka w Los Angeles.
ms

Karen Essex „Łabędzie Leonarda”, Dom Wydawniczy Rebis, Poznań 2006