Książka Wojny kobiet - najgłośniejsze sprawy kryminalne fot. Materiały prasowe

Książka Wojny kobiet - najgłośniejsze sprawy kryminalne

Książka opisująca najgłośniejsze sprawy kryminalne ostatnich lat.
Milena Oszczepalińska / 07.04.2015 06:35
Książka Wojny kobiet - najgłośniejsze sprawy kryminalne fot. Materiały prasowe
Wydaje się, że sprawy kryminalne, o których słyszymy co jakiś czas w mediach, dotyczą wyłącznie mężczyzn. A przecież mają oni żony, matki, córki, siostry... I to właśnie o nich jest nowa publikacja Ewy Ornackiej oraz Piotra Pytlakowskiego pt. "Wojny kobiet". Książka już od dziś jest dostępna w księgarniach.

O czym jest książka "Wojny kobiet"?

W książce poznajemy losy kobiet, które z różnych powodów musiały stać się prawdziwymi wojowniczkami... Każda z bohaterek miała swój bezpieczny, wypełniony pracą i miłością świat. Wszystko to zmienił jednak dzień, w którym ich najbliżsi zmarli, zginęli, zostali porwani lub aresztowani, a ich sprawy znalazły się na ustach wszystkich. Od tej chwili – często poniżane, wyśmiewane, a nawet zagrożone – musiały walczyć. O siebie i o swoich mężczyzn. Z bezwzględną mafią, skorumpowaną policją i bezmyślnym wymiarem sprawiedliwości. Gotowe do poświęceń, dzielne... niezwyciężone?

Ewa Ornacka o bohaterkach "Wojen kobiet"

Wszystkie nasze bohaterki mogłaby stanowić wzór dla innych kobiet. To nie są malowane lale, ale wojowniczki. W sytuacjach ekstremalnych, gdy zawalił się ich świat, nie dały się zastraszyć, poszły pod prąd. Nie pozwoliły opluwać ani siebie, ani swoich bliskich. Nie uznawały fałszywych autorytetów: niesprawiedliwego sędziego, stronniczego policjanta, czy głupiego ministra. Dążyły do prawdy za wszelką cenę.

Sędzia Marlena Kluk zaryzykowała całą swoją karierę zawodową wspierając ojca – emerytowanego generała policji oskarżonego o współpracę z mafią paliwową, a Danuta - siostra okrutnie dręczonego i zamordowanego Krzysztofa Olewnika - nie dała sobie wmówić, że jej brat swingował swoje uprowadzenie. Danuta obnażyła słabość organów ścigania i niekompetencje ważnych polityków. Żadna z naszych bohaterek nie ma poczucia, że zrobiła w życiu coś nadzwyczajnego. Skromność to cecha, która je łączy.

Słowo o autorach:

Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Nagrodzona „Srebrną Kaczką” SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Nagrodzony „Polskim Pulitzerem” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i nagrodą Adwokatury Polskiej „Złota Waga”.

Zobacz też:

Materiały prasowe - Wydawnictwo REBIS
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)