Historia rodziny, która założyła Maybelline fot. Fotolia

Książka Historia rodziny, która stworzyła Maybelline

Saga rodu założycieli Maybelline już 15 stycznia trafi do polskich księgarń!
15.01.2014 15:32
Historia rodziny, która założyła Maybelline fot. Fotolia
Chyba większość kobiet na świecie zna kosmetyczną markę Maybelline! "Historia rodziny, która stworzyła Maybelline" to wciągająca powieść biograficzna, napisana przez dziedziczkę imperium. Na kartach publikacji opisane są kulisy budowania marki, która odniosła imponujący sukces na międzynarodowym rynku. „Maybelline” to prawdziwa historia o determinacji w spełnianiu marzeń, burzliwych romansach i rodzinnych konfliktach ze skandalami i największymi gwiazdami Hollywood w tle.

Kluczem powieści jest relacja braci - zagubionego, niepewnego siebie Prestonem oraz zdolnego i wytrwałego Tomem. Na ich drodze pojawia się kobieta, Evelyn Williams, która zostaje żoną Prestona. Darzy jednak namiętnym uczuciem obu mężczyzn, a jeszcze bardziej kocha ich majątek i status. Ważnym momentem jest też również i ten, kiedy to Mabel Williams przygotowuje lukier, a ogień przypala jej rzęsy i brwi. Młoda dziewczyna postanawia sięgnąć po “sekret z haremu”. Niezwykłą odmianą na twarzy Mabel zachwyca się jej brat Tom. Dzięki zabiegowi odkrywa, że magicznym kluczem do osiągnięcia hollywoodzkiego piękna jest właśnie głębia podkreślonego oka. To wydarzenie rozpoczyna jego prawdziwie amerykańską przygodę od pucybuta do milionera, wytrwałego i zdolnego biznesmena oraz twórcy jednego z najbardziej spektakularnych sukcesów finansowych w historii.

Powieść jest oparta na materiałach zbieranych przez Sharrie Williams. Sharrie przez trzydzieści lat gromadziła różne informacje na fotografiach, wspomnieniach oraz dzięki odkrywanym przez nią tajemnicach rodziny. Praca nad powieścią była częścią jej poszukiwania własnej tożsamości oraz istoty życiowych potknięć. Biografia ukazuje jak wielki sukces odbił się na życiu rodziny, której losy splotły się także z gwiazdami Hollywood. Zagraniczna prasa uznała powieść za „wyśmienitą” (Harper's Baazar), „pochłaniającą” (New York Post), „dogłębnie zabawną i namiętną historię” (Los Angeles Review News).