Komunikacja niewerbalna

Komunikacja niewerbalna to pojęcie robiące furrorę od lat 90-tych ubiegłego wieku. Wiedzę o komunikacji niewerbalnej zdobywamy w trakcie mniej lub bardziej profesjonalnie prowadzonych kursów oraz poradników pisanych nie tylko przez osoby, znające dogłębnie ten temat. Wszystkim, którzy szukają dobrze napisanego, szczegółowego podręcznika z zakresu komunikacji niewerbalnej polecam ponad pięćsetstronicową "Komunikację niewerbalną" autorstwa Oldricha Tegze.
Komunikacja międzyludzka to nie tylko słowa. Przekonaj się o tym.

komunikacja niewerbalnaKomunikacja niewerbalna to pojęcie robiące furrorę od lat 90-tych ubiegłego wieku. Wiedzę o komunikacji niewerbalnej zdobywamy w trakcie mniej lub bardziej profesjonalnie prowadzonych kursów oraz poradników pisanych nie tylko przez osoby, znające dogłębnie ten temat. Wszystkim, którzy szukają dobrze napisanego, szczegółowego podręcznika z zakresu komunikacji niewerbalnej z analizą biologicznych podstaw porozumiewania się polecam ponad pięćsetstronicową "Komunikację niewerbalną" autorstwa Oldricha Tegze.

Komunikacja niewerbalna pozwala na odczytywanie ludzkich zachowań, rozpoznawanie emocji na podstawie mowy ciała, odczytywanie i właściwą interpretację sygnałów wysyłanych przez innych oraz kontrolę własnego zachowania.

Od dawna wiadomo, że zachowanie, gesty i mimika odzwierciedlają emocje człowieka. Komunikaty niewerbalne stanowią potężne źródło informacji i często są łatwiejsze do odczytania niż słowa. Umiejętność obserwacji i poprawnego interpretowania zachowań innych ludzi przestała już być domeną agentów wywiadu i psychoanalityków. Dziś taka wiedza może się przydać niemal każdemu. Jedni wykorzystają ją podczas negocjacji handlowych, inni do załagodzenia sytuacji kryzysowej, a jeszcze inni do zyskania sympatii nowo poznanych osób.

Książka "Komunikacja niewerbalna" przedstawia sposoby analizy ludzkich zachowań oraz zasady prawidłowej ich interpretacji. Odczytywanie mowy ciała nie polega jedynie na przypisywaniu konkretnym gestom określonych podtekstów i znaczeń, na ludzkie zachowania wpływają także emocje. Wiele można dowiedzieć się z ułożenia dłoni, sposobu poruszania się oraz mimiki twarzy - między innymi rozpoznać stosunek innych ludzi do siebie, chęć agresji lub dominacji lub miejsce danej osoby w hierarchii. Komunikacja niewerbalna to nie tylko gesty - informacje o człowieku niesie także postawa ciała, funkcjonowanie poszczególnych układów - mięśniowego, krążenia, nerwowego i oddechowego, chód, układ tułowia, miednicy, karku, szyi, mimika, głos, sposób dotykania czy też charakter pisma. W "Komunikacji niewerbalnej" wszystkie te czynniki zostały szczegółowo przedstawione, by na końcu zwrócić uwagę czytelnika na kontrolowanie własnego ciała i komunikację niewerbalną w miejscu pracy - gdzie walczymy o terytorium, o pozycję w grupie, o władzę, o dominację i o autorytet i gdzie spotykamy się z przejawami aktywności, pasywności, zaangażowania, kooperacji czy nawet zachowań seksualnych.
Wydawnictwo HELION
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)