"Katyń"

"Katyń"

Losy trzech ofiar i ich rodzin na udokumentowanym tle stalinowskich prześladowań Polaków.
/ 24.09.2007 11:52
"Katyń"
Autor, Allen Paul, precyzyjnie opisując przyczyny, dzieje i próby zafałszowania Zbrodni Katyńskiej, z pasją opowiada historię trzech rodzin: Hoffmanów i Pawulskich ze Lwowa oraz Czarnków z Krakowa.
W każdej z nich zamordowano męża – adwokata, zawodowego oficera, lekarza. Ich tragedie przedstawione zostały na szerokim, rzetelnie udokumentowanym tle polskiej historii od 1939 po 1992 rok, gdy władze rosyjskie wreszcie opublikowały "Rozkaz nr 13", w którym Stalin osobiście nakazał rozstrzelać polskich jeńców z Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa.

"Gdybym mógł cokolwiek doradzać, to kierowałbym uwagę uczniów na zwycięstwo, jakim mimo wszystko po latach okazała się sprawa Katynia. Pod żadnym pozorem nie uprawiałbym celebracji rozpaczy. Należy podkreślać, że Polacy nigdy się nie poddali, ze zawsze trwali na przekór dziejom. Że poszukiwali prawdy o Katyniu, domagali się uznania winnych" - powiedział Allen Paul w wywiadzie udzielonym Filipowi Łobodzińskiemu, pt. "Katyń to wasze zwycięstwo", Newsweek, 9 września 2007 r.

Książka "Katyń" do kupienia w księgarniach od 18. 09. 2007 r., Wydawnictwo Świat Książki.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)