Dlaczego warto kupić czytnik e-booków fot. serwis prasowy Agito.pl

Dlaczego warto kupić czytnik e-booków?

Wciąż się wahasz? Pomożemy ci się zdecydować!
Edyta Liebert / 07.07.2015 05:59
Dlaczego warto kupić czytnik e-booków fot. serwis prasowy Agito.pl

Kiedyś czytnik e-booków traktowano jako zbytek i luksus. Teraz coraz więcej osób decyduje się na zakup skromnego w wyglądzie urządzenia. Co takiego jest w e-bookach i dlaczego warto przerzucić się na taką formę czytania?

Według danych sprzedażowych, rośnie liczba użytkowników czytników e-book. Raport Biblioteki Narodowej „Stan czytelnictwa w Polsce w 2014 roku” wykazał, że e-booki i audiobooki znajdują się już w co 12 domowej biblioteczce. Przeczytanie dłuższego tekstu korzystając z tego urządzenia deklaruje już co 8 (12%) respondent badania TNS Polska (grupa 3000 respondentów w wieku 15 lat i więcej). Co ciekawe, po audiobooki sięgamy najczęściej na...stacjach benzynowych! Dlaczego wybieramy e-booki?

Kupić książkę czy e-booka?

Wiele osób przed zakupem  e-booka ma wątpliwości, czy takie urządzenie jest w stanie zastąpić papierową książkę. Słusznie! Ale gdy zaczynają go używać, słychać wiele głosów, że teraz nie wyobrażają sobie powrotu do klasycznego czytania. Co takiego jest w czytnikach, że zachwyca miliony ludzi na całym świecie?

serwis prasowy Agito.pl

Wielkość

Czytnik jest dość małym, a przede wszystkim płaskim urządzeniem. Mieści się w torebce, teczce i każdym plecaku. Dzięki temu możemy go zabrać niemal wszędzie. Jest lekki (czytniki do 6-cali zazwyczaj nie przekraczają 250 gram). Dobrym rozwiązaniem jest czytnik Prestigio MultiReader PER3764BC ma 6 cali i waży tylko 162 gramy!

Pojemność

Nie wiesz jaką książkę zabrać na urlop? Przecież nie będziesz dźwigać całej biblioteczki! Standardowo czytnik mieści około 3000 tytułów, a jeśli najdzie nas ochota na coś nowego, w każdej chwili możemy kupić e-book poprzez aplikację. Technologia Wi-Fi umożliwia użytkownikowi bezprzewodowy dostęp do sieci, dzięki czemu możemy w każdej chwili skorzystać ze sklepów internetowych i powiększyć swoją kolekcję książek, magazynów, gazet, blogów i gier. Można też upolować ciekawe promocje!

Komfort czytania

Kolejną rzeczą, której obawiają się czytelnicy przed zakupem czytnika, to komfort czytania. Boimy się, że zbyt długie patrzenie w ekran będzie męczyć nasze oczy, ale to nieprawda! Wyświetlacze w czytnikach zapewniają komfortowe czytanie i nie męczą oczu. W czytniku Onyx Boox Classic 6-calowy ekran E Ink® Pearl HD w technologii e-papieru daje wysoką jakość wyświetlanego tekstu. Nieważne gdzie jesteśmy i jaka jest pora dnia!

Dodatkowe możliwości

Czytniki, zwłaszcza te lepszej jakości jak np. Amazon Kindle VOYAGE, przenoszą nas w kompletnie inny wymiar czytania książek. W każdej chwili możemy zmienić czcionkę lub ją powiększyć. To znaczne ułatwienie dla osób, które mają problemy ze wzrokiem i klasyczna czcionka jest dla nich zbyt mała. Wygodne, prawda?

Oszczędność

Z jednej strony, by korzystać z e-booków musimy zainwestować w czytnik, z drugiej jednak, to wcale nie aż taka duża kwota. Dobry czytnik można dostać już za około 200 zł, co dość szybko nam się zwróci, ponieważ wersje elektroniczne książek są tańsze niż te tradycyjne. Bardzo często w sklepach internetowych są także specjalne promocje podczas których można kupić e-booki za grosze. Warto szukać też gratisów np. przy zakupie czytnika e-booków Lark FreeBook 6.1 E-Ink Pearl 6'' na Agito.pl otrzymujemy w zestawie pakiet 2235 e-booków z dziełami literatury pięknej, więc na początku praktycznie nic więcej nie potrzebujemy!

Oczywiście zwolennicy papierowych wersji mają swoje argumenty, jednak coraz więcej osób wybiera najwygodniejszą formę czytania jaką jest właśnie czytnik. W czasach, gdy ułatwiamy sobie życie na każdym kroku, trudno nie oprzeć się takiej pokusie także w czytaniu książek.

Zobacz:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/24.03.2018 22:22
Bez dwóch zdań. Czytnik to nowoczesna, fantastyczna opcja. Ja wiem, że niektórzy mówią o zapachu książek itd. rozumiem ale umówmy się, że nie każdy ma czas i możliwość targać ze sobą takie tomy, a poczytać lubi. Tak samo z płytami winylowymi i CD klimat klimatem ale fajnie, że technologia ruszyła do przodu :) ja jestem bardzo zadowolony, kupuję sobie e-booki na inbook.pl i czytam sobie kiedy tylko mam chwilkę czasu wolnego ;)