Dzielnica czerwonych jabłek

Książka Julii Hoffmann, to piękna powieść o miłości, problemach egzystencjalnych oraz o współczesnej, polskiej rzeczywistości. Główną bohaterką jest Joanna Maler samotna, zagubiona, kobieta po czterdziestce. Joanna mieszka z chorym kotem, pracuje w biurze i od dzieciństwa czuła, że jest czarną owcą w rodzinie.
Edyta Liebert / 30.09.2016 15:35

Dzielnica czerwonych jabłek Julia Hoffmann

Recenzja

Książka Julii Hoffmann, to piękna powieść o miłości, problemach egzystencjalnych oraz o współczesnej, polskiej rzeczywistości.

dzielnica czerwonych jabłekGłówną bohaterką jest Joanna Maler samotna, zagubiona, kobieta po czterdziestce. Joanna mieszka z chorym kotem, pracuje w biurze i od dzieciństwa czuła, że jest czarną owcą w rodzinie. Wszyscy podziwiali jej siostrę, a ona bidulka żyła w jej cieniu. Pochłaniała książki, tylko czasami wychodziła z domu, a przede wszystkim zamartwiała się swoim wyglądem. Jej życie nabiera barw gdy spotyka Czaplę, faceta o zdecydowanych rysach twarzy i ogromnym charakterystycznym nosem

Poprzez opis wielu zdarzeń związanych z otoczeniem Joanny Maler, autorka dokładnie ukazuje współczesność. Przytacza nawet niektóre istotne wydarzenia z 2004 roku – wówczas toczy się akcja Czytając kolejne wersy książki miałam wrażenie, że jestem gdzieś obok, że ta historia dzieje się obecnie. Autorka pięknie kreuje poszczególne zdarzenia. Potrafi rozśmieszyć czytelnika lub wywołać łzy. Posługuje się zrozumiałym i prostym językiem. Nie ma żadnych niejasności. Powieść jest wciągająca.

Nie mogłam oderwać się od lektury. Po przeczytaniu książki jeszcze długo żyłam wydarzeniami, które spotkały główną bohaterkę. Jestem pewna, że jeszcze wrócę do krainy, w której leżą czerwone jabłka.2gosia6
www.bosonoga.pl