W poszukiwaniu "Doliny spełnienia"

Opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za spełnieniem, które jednak dla każdej z nich jest czym innym.

Amy Tan, amerykańska pisarka, autorka powieści "Sto tajemnych zmysłów", "Córka Nastawiacza Kości" oraz "Ratując ryby od utonięcia", właśnie wydała nową książkę. Na "Dolinę spełnienia" fani musieli czekać aż 8 lat!

Każda z nas szuka swej własnej doliny spełnienia...

„Dolina spełnienia” to epicka opowieść o trzech pokoleniach kobiet złączonych pogonią za tytułowym spełnieniem, które dla każdej z nich oznacza co innego. Wszystkie łakną miłości, wszystkie zostaną zmuszone do rozliczenia się z przeszłością (nie zawsze zgodną z tym, w co dotąd wierzyły) i wiele wycierpią, zanim odczarują błędne koło historii.

"Dolina spełnienia" Amy Tan

Najnowsza, długo wyczekiwana powieść Amy Tan to romans historyczny, pełen nierzadko pikantnych szczegółów z życia Szanghaju oraz chińskiej prowincji początku XX wieku. Amy Tan uwielbia detale, z niezwykłą precyzją opisuje szczegóły dotyczące ubiorów, biżuterii, wystrojów wnętrz. Dzięki temu jej książka jest tak wielowymiarowa. Poznajemy relacje rodzinne, konflikty matek z córkami, różnice pokoleniowe, ale też kontrasty kulturowe oraz tak egzotyczny nam azjatycki koloryt.

Ta powieść uczy nas, że tak naprawdę możemy często tkwić w szklanej kuli, nie zdając sobie sprawy z tego, kim tak naprawdę jesteśmy i skąd wyrastają nasze korzenie. Taka sytuacja spotkała np. Violet, jedną z bohaterek "Doliny spełnienia"; jej pewność co do własnej tożsamości została poddana wielu próbom. Czytamy: W wieku siedmiu lat dobrze wiedziałam, kim jestem: Amerykanką do szpiku kości, z urodzenia, zachowania i mowy, której matka, Lulu Minturn, była jedyną białą właścicielką prestiżowego domu kurtyzan w Szanghaju. A może prawda jest jednak inna?

Sprawdź też inne książki, które warto przeczytać:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)